امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69422
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری کنسرواتوار تهران با حضور بهزاد مافی رئیس کنسرواتوار تهران و میثم ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری کنسرواتوار تهران با حضور بهزاد مافی رئیس کنسرواتوار تهران و میثم مافی معاون وی و مسعود عبدالوند دبیر همایش فاخران و اسطوره‌های هنر ایران برگزار شد.

بهزاد مافی در ابتدای این نشست به فعالیت‌های کنسرواتوار تهران اشاره کرد و گفت:‌ کنسرواتوار تهران از سال 1377 تأسیس شده و اولین کنسرواتوار تهران تاریخ ایران است.

وی افزود: در حال حاضر حدود 1200 دانشجو موسیقی داریم که در مقطع کاردانی کارشناسی تحصیل می‌کنند و بزودی بنا داریم مقطع کارشناسی ارشد را هم راه‌اندازی کنیم.

مافی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی کنسرواتوار تهران گفت:‌ با سفری که به کانادا داشتم، موفق شدم شعبه کنسرواتوار تهران را در تورنتو افتتاح کنم و بزودی در جهت پیشرفت دانشجویان این مرکز آنها را به کانادا اعزام خواهیم کرد تا با موسیقی روز دنیا بیشتر آشنا شوند و در عین حال بتوانند موسیقی سنتی ایران را به دیگر کشورها بشناسانند.

وی یادآور شد: 75 درصد از بیشتر کسانی که در گروه‌های موسیقی فعالیت می‌کنند، از دانشجویان کنسرواتوار تهران هستند. ما از دانشجویان در همه زمینه‌ها حمایت می‌کنیم و نمی‌گذاریم بعد از تحصیل به حال خود رها شوند و بیکار بمانند.

میثم مافی معاون کنسرواتوار تهران در ادامه این نشست، گفت: قصد داریم فعالیت‌هایمان را در شهرستان‌ها نیز دنبال کنیم و با برگزاری کنسرت‌هایی در شهرستان‌ها فعالیت‌های کنسرواتوار تهران را گسترش دهیم.

وی افزود: همه هدف ما در این مرکز آموزشی این است که بتوانیم موسیقی آکادمیک و علمی را به دانشجویانمان آموزش دهیم و آنها را با موسیقی روز دنیا آشنا کنیم. در سال آینده نیز طبق روال گذشته کلاس‌هایمان در رشته‌های تخصصی موسیقی برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست مسعود عبدالوند دبیر همایش فاخران و اسطوره‌های هنر ایران، گفت: سال آینده دومین همایش فاخران و اسطوره‌های هنر ایران با حمایت کنسرواتوار تهران برگزار می‌شود و در این همایش از بزرگان هنر ایران که به هنر این مرز و بوم خدمت کرده‌اند، تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی در پایان گفت:‌ با صحبت‌هایی که با آقای مراد خانی معاونت هنری وزارت ارشاد داشته‌ایم بنا داریم بنیاد فاخران و اسطوره‌های هنر ایران را نیز تأسیس کنیم، این بنیاد بیشتر به فعالیت‌های حقوق بشری و خیریه فعالیت خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار