امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69430
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، سامانه فروش الکترونیک تئاتر شهر ظهر امروز (25 اسفند ماه) توسط فرهاد آئیش و با حضور حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی و ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، سامانه فروش الکترونیک تئاتر شهر ظهر امروز (25 اسفند ماه) توسط فرهاد آئیش و با حضور حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی و اتابک نادری رئیس مجموعه تئاتر شهر افتتاح شد.

سپس نخستین نشست خبری رئیس تئاتر در کافه تریا تئاتر شهر برگزار شد که اتابک نادری در این نشست اظهار داشت: روزی که به تئاتر شهر آمدم گفتم جایی نبودم که تازه آمده باشم. احساس وظیفه کردم که در تئاتر شهر خارج از هر خط و خطوط سیاسی فعالیت کنم؛ شاید عده‌ای بخواهند خود را به جریان‌های مختلف منتصب کنند اما من بازیگر تئاتر هستم و هرجا کاری برای تئاتر انجام شود وظیفه خودم می‌دانم تا در تحقق آن مشارکت داشته باشم

وی در ادامه تصریح کرد: پس از آنکه رئیس تئاتر شهر شدم اولین اولویت کاری‌ام حفظ جدول قبلی بود که توسط مدیر قبلی و هنرمندان شورای تئاتر شهر تنظیم شده بود. البته  تغییراتی ایجاد شد که شبهه‌برانگیز شد. به طور مثال نوشین‌ تبریزی در جدول نبود اما مصوبه فجر را داشت. طی مصوبه جشنواره تئاتر فجر که توسط مدیر کل هنرهای نمایشی، دبیر جشنواره تئاتر فجر و هیئت‌های انتخاب و برخی کارشناسان صورت جلسه‌ای شده بود تعدادی از آثار شرکت‌کننده جشنواره برای اجرا در تئاتر شهر پیشنهاد داده شده بود. یکی از آن آثار نمایش «طعم آلوی جنگلی» بود. بعد از اینکه یک نمایش در تئاتر شهر اقبال تماشاگر نداشت تعاملی را با گروه انجام دادیم که توانستیم 22 اجرا برای تبریزی مهیا کنیم. آقای علی پویان اجرایی را داشت که یک ماه قبل از اجرا گفت که شاید نتوانم اجرا بروم بنابراین خیرالله تقیانی‌پور مصوبه داشت و اجرا رفت.

سپس روح‌الله جعفری اعتراض کرد که نوبت اجرا داشته است اما نگذاشتند که اجرا برود. به خانم مقتدی که تنها منبع اطلاعاتی از زمان مدیریت سیدصادق موسوی رجوع کردیم که وی اظهار بی اطلاعی کرد اما روح‌الله جعفری نامه‌ای را با امضای مدیر قبلی تئاتر آورد. با احترام به امضای سید‌صادق موسوی مدیر قبلی وعده دادم تا در اولین فرصت نمایش این هنرمند اجرا برود.

وی تصریح کرد: من به کارهای پژوهشی و مدون کردن اطلاعات، بسیار علاقه دارم و زمانی که مدیر تماشاخانه سنگلج بودم، اسناد زیادی را در آنجا حفظ و طبقه‌بندی کردیم و توانستیم کاری کنیم که امروز پژوهشگران به اطلاعات و آن اسناد دسترسی داشته باشند. همین کار را در مجموعه‌ی تئاترشهر هم دنبال کردیم. البته حفظ اسناد از دو سال پیش، در اینجا آغاز شده بود که ما هم آن را ادامه دادیم و تلاش کردیم با کمک هنرمندانی مانند آقای غریب‌پور، طبقه‌بندی و دسته‌بندی اسناد را در تئاترشهر انجام دهیم. تا کنون بخش عمده‌ای از این کار انجام شده است.  یکی از کارهای دیگر، تهیه یک چارت سازمانی بود که در گذشته به ‌لحاظ مسائل اداری دچار مشکلاتی شده بود و بسیاری از چیزهایی که مربوط به 40 سال پیش می‌شد، گم شده بود.همچنین شیوه‌نامه‌های داخلی تدوین شد.

نادری به اجرای رپرتوار جوانان خلاق در کارگاه نمایش اشاره کرد و گفت: از اواخر خرداد ماه رپرتوار آثار نسل جدید تئاتر شهر آغاز خواهد شد که که آثار خاصی هستند که هر کدام به مدت یکه هفته اجرا خواهند شد.

وی با بیان اینکه انتخاب‌هایم برای اجرا در تئاتر شهر بی خطا نیست، گفت:  تعداد 30 اجرا در تئاتر بدعتی اشتباه است، به همین دلیل برای اجرای عمومی کارگردان‌های کار اولی 18 اجرا در نظر گرفتیم.

رئیس تئاتر شهر در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: ما در جمهوری اسلامی ایران تئاتر دولتی نداریم بلکه حمایت‌های دولتی از تئاتر داریم.

رئیس تئاتر شهر با بیان اینکه در حوزه مدیریتی خود استقلال کامل دارد، بیان داشت: نه مدیر کل هنرهای نمایشی سابق و نه آقای حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی جدید کاری را به من تحمیل نکردند. آثاری که برای اجرا در تئاتر شهر انتخاب شده است حاصل مشورت با شورایی 25 نفره بوده است.

وی درباره تعمیرات تئاتر نیز گفت از خرداد ماه به ‌مدت سه‌ماه تالار اصلی تعطیل می‌شود، اگرچه تئاتر شهر برای تعمیر به حداقل شش یا هفت ماه تعطیلی نیاز دارد اما جامعه‌ی هنری نسبت به این تعطیلی اعتراض کرد. به هر حال، تصمیم بر این شد که تعمیرات فاز به فاز جلو برود و اولین فاز تعمیرات هم از سالن اصلی شروع می‌شود.

در پایان رئیس تئاتر به آثاری که در شش ماه نخست سال 93 اجرا خواهند رفت اشاره کرد که به شرح زیر است:

سال اصلی: نمایش «دون کامیلو» به کارگردانی کوروش نریمانی از نیمه خردادماه تا شروع بازسازی سالن اصلی.

سالن چهارسو: نمایش‌های «طروپ و طرب» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور، «هیولا خوانی» به کارگردانی محمد یعقوبی، «نه نه دلاور و فرزندان او» به کارگردانی زهرا صبری، «فرجام سفر طولانی طوبا» به کارگردانی محسن حسن زاده.

سالن سایه: نمایش‌های «عزازیل» به کارگردانی مهرداد کوروش نیا، «رابینسون کروزوئه» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی، «در همین نزدیکی» به کارگردانی جلال تجنگی.

سالن قشقایی: نمایش‌های «قصه ظهر جمعه» به کارگردانی محمد مساوات، «سنگ بست» به کارگردانی محمد مهدی خاتمی، «یک کلیک کوچولو» به کارگردانی احمد سلیمانی، «ماضی استمراری» به کارگردانی ندا هنگامی.

کارگاه نمایش: نمایش‌های «رضا» کار گروهی از قم، «پوتین‌ها» به کارگردانی کاوه مهدوی، جشنواره تئاتر دانشگاهی و اجراهای دوره ای «فصل نو تئاتر شهر».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها