امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69444
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۲۵
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیجار، محسن لطف‌الهی شب گذشته در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش بیجار که با حضور اعضای شورا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیجار، محسن لطف‌الهی شب گذشته در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش بیجار که با حضور اعضای شورا در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد با تقدیر و سپاس از ایثار و فداکاری معلم و مدیر مدرسه شهید گنجیان در روستای همایون گفت: کار بزرگ خانم ثریا مطهرنیا در راستای درمان دانش‌آموز مدرسه‌اش که در سال 91 در سانحه آتش‌سوزی دچار مشکل شده بود، به تمام معنا کار عاشقانه معلمی است و با هیچ اقدامی نمی‌توان از آن قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه کار معلم دلسوز بیجاری فراتر از کار ارزشمند معلم شایسته مریوانی است، اظهار کرد: خانم مطهرنیا با تمامی سختی‌ها در راستای مراحل درمان سارا قربان‌سرشت و با توجه به اینکه خانواده وی توان تردد به تهران را نداشتند، یکه و تنها این دانش‌آموز را برای مداوا به تهران می‌برد و اکنون نیز برای تامین هزینه درمان وی باتمام وجود در حال تلاش است.

مدیر آموزش و پرورش بیجار گفت: بالغ بر 60 میلیون تومان از هزینه‌های درمان سارا از کمک خیرین و پزشکان تامین شده است.

وی افزود: درمان سارا همچنان ادامه دارد و امید است مردم نوع دوست ایران اسلامی یاری‌رسان خانم مطهرنیا در تامین نیازهای مالی برای عمل این دانش‌آموزش باشند.

لطف‌الهی با بیان اینکه کار ارزشمند معلم فداکار بیجاری روحیه نوع دوستی را در انسان‌های بیداردل زنده خواهد کرد، گفت: کار و روحیه عظیم خانم مطهرنیا معلم دلسوز سارا بسترساز ترویج روحیه نوع‌دوستی و انسان‌دوستی و ایثار است.

وی خاطرنشان کرد: هفت دانش‌آموز دیگر در این منطقه که خانم مطهرنیا مجدانه پیگیر درمان آن‌ها نیز هست، نیازمند کمک و یاری مردم و خیرین در راستای تامین هزینه‌های بسیار بالای درمانی بوده و همواره چشم انتظار یاری سبز مردمان بلند اندیشه ایران هستند.

لطف‌الهی با بیان اینکه اقدام شایسته خانم مطهرنیا در راستای درمان سارای کوچک و مظلوم و هفت دانش‌آموز دیگر احساسات و عواطف بسیاری از مردم داخل و حتی خارج از کشور را برانگیخته است، گفت: مردم تاکنون با تماس‌های مکرر از داخل و خارج از کشور همراهی خود را با خانم مطهرنیا اعلام کرده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش بیجار در ادامه با اشاره به وظایف آموزش و پرورش گفت: یکی از مهمترین وظایف آموزش و پرورش شناسایی و فراهم کردن زمینه رشد و خلاقیت و استعدادهای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف است.

وی افزود: بخشی از این استعدادها در قالب ساعات آموزشی و رسمی در مدارس انجام می‌شود و برخی دیگر در قالب برنامه‌های جمعی که متصل به برنامه‌های کشوری از جمله برگزاری المپیادهای علمی است و دانش‌آموزان شهرستان بیجار در این زمینه نیز موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند.

به گفته لطف‌الهی، سال گذشته 37 نفر از دانش‌آموزان در المپیادهای کشوری شرکت کرده بودند اما امسال بیش از 179 نفر در این المپیادهای هفت‌گانه از جمله شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم و دیگر رشته‌ها شرکت کرده‌اند.

رشد 20 برابری شرکت دانش‌آموزان بیجاری در المپیاد نانو

مدیر آموزش و پرورش بیجار در ادامه از رشد 20 برابری شرکت دانش‌آموزان و متقاضیان بیجاری در المپیاد نانو خبر داد و گفت: این مهم ناشی از سیاست‌هایی است که در آموزش و پرورش برای پرورش استعدادها و رشد خلاقیت‌های دانش‌آموزان و همچنین توان خود دانش‌آموزان انجام شده است.

وی از برگزاری جشنواره مسابقات سازه‌های ماکارونی با شرکت 250 دانش‌آموز در قالب 40 تیم با همکاری دانشگاه پیام نور بیجار در راستای وظایف و فعالیت‌های پژوهش‌سرای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد و تقویت روحیه تعاون و همکاری و شناسایی استعدادها و تقویت ارتباط موثر و هدفمند میان مدرسه و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی است.

به گفته مدیر آموزش و پرورش بیجار، اختتامیه جشنواره مسابقات سازه‌های ماکارونی در فروردین‌ماه سال 93 برگزار خواهد شد.

گفتنی است، در پایان این جلسه از خانم ثریا مطهرنیا معلم مهربان و فداکار بیجاری در راستای عمل شایسته و فداکارانه‌اش و از اصحاب رسانه و خبرنگاران این شهرستان در راستای انعکاس اخبار شهرستان بیجار خصوصاً اخبار آموزش و پرورش تجلیل شد.
انتهای پیام/79015/م30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها