امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69453
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۲۵
تعداد بازدید: 45
مصطفی افضلی فرد امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: به دنبال هجمه‌ اخیری که به مقدسات دینی و اسلامی در حوزه فرهنگ و مطبوعات انجام ...

مصطفی افضلی فرد امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: به دنبال هجمه‌ اخیری که به مقدسات دینی و اسلامی در حوزه فرهنگ و مطبوعات انجام شد ما وزیر ارشاد را به همراه معاونین مطبوعاتی و سینمایی به کمیسیون اصل 90 دعوت کردیم و از آنها خواستیم در این زمینه پاسخگو باشند.

وی عنوان کرد: قرار است وزیر ارشاد تا یک ماه آینده برنامه‌ها و ساز و کارهای لازم را برای پیشگیری از حوادث ناگواری که نمونه‌ای از آن اخیرا در روزنامه‌های آسمان و بهار و در برخی از حوزه‌های فرهنگی، سینمایی و هنری شاهد بودیم ارائه کند و هزینه‌های اجتماعی چنین رویدادهای تلخ و ناگوار به حداقل برسد.

افضلی‌فرد با تاکید بر تقویت شورای فرهنگ عمومی در پیشگیری و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی گفت: قرار است در قالب موسسات فرهنگی و هنری انقلابی و دارای نیروهای توانمند، شایسته و مومن بخشی عظیمی از رسالت‌ها در این حوزه به انجام برسد.

وی تصریح کرد: وزیر ارشاد قول داده است تا با نظارت بیشتر درحوزه فرهنگ، هنر، سینما، کتاب و مطبوعات جلوی برخی از اهانت‌ها و هجمه‌های آشکار به مقدسات دینی که به نظر می‌سد از سوی برخی گروه‌ها و جناح‌ها سازمان یافته انجام می‌شود جلوگیری شود.
 
تبدیل کمیسیون 90 به دیوان در دست بررسی و تدوین است
 
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان در کمیسیون تدوین آیین نامه‌های داخلی مجلس در حال بحث  و بررسی است که بعد از تعیین شدن ساز و کارهای آن تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده تا به عنوان طرح در صحن علنی مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

افضلی‌فرد تصریح کرد: آنچه که برای ما مهم است اینکه کمیسیون اصل 90 وظیفه خطیر نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و قضایی و مجلس را دارد و حتی با گروه‌ها و افراد متخلف برخورد جدی در صورت نیاز انجام می‌دهد.
 
استیضاح وزیر آموزش و پرورش هنوز قطعی نشده است
 
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: استیضاح وزیر آموزش و پرورش هنوز در اول راه است و پخته نشده و قرار است با دعوت از وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صحبت‌های او شنیده شده سپس در مورد استیضاح و یا عدم استیضاح او تصمیم‌گیری شود.
 
رسیدگی به شکایت کشاورزان اردبیل از مرزبانی و پیگیری در کمیسیون اصل 90

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: تعدادی از کشاورزان منطقه طاقچاداش در مشگین‌شهر به خاطر تخریب اراضی خود از مرزبانی به کمیسیون اصل 90 شکایت کردند.

مصطفی افضلی‌فرد عنوان کرد: به دنبال تصرف غیرقانونی اراضی کشاورزی منطقه طاقچاداش در مشگین‌شهر و با شکایتی که اهالی این منطقه و زارعان انجام از مرزبانی داشتند پرونده در کمیسیون اصل 90 در حال پیگیری و رسیدگی است.

وی تصریح کرد: این پرونده در کمیسیون مستندسازی مصوب شده و قرار است اراضی مورد نظر خلع ید شده تا با استفاده  از نظارت‌ها و مدیریت منابع طبیعی کشاورزان از این اراضی در کاشت، داشت و برداشت و بهره‌برداری صحیح استفاده کنند.

افضلی‌فرد استقرار پایگاه مرزبانی دراین منطقه را غیرقانونی اعلام کرد و افزود: در زمان استاندار سابق اردبیل این اراضی برخلاف مقررات و قوانین به مرزبانی واگذار شده که در پی شکایات مردم در ماه‌های گذشته حکم به بازگشت اراضی به زارعان داده شد و مرزبانی مکلف شد تا طبق قانون اراضی را بازگرداند.

افضلی‌فرد در پایان گفت‌‌و گوی خود به خبرنگار فارس در اردبیل اذعان داشت: در زمان استاندار سابق و فعلی به دلیل عمل نکردن مرزبانی به تعهدات خود مخاطبانی با سلسله فرماندهی مرزبانی در استان و کشور انجام شده و قرار است در پاسخگویی به شکایات مردم فرماندهان مرزبانی در کمیسیون اصل 90 حاضر شده و پاسخگوی تاخیر و تعلل باشند تا بگویند چرا تاکنون مصوبات در این زمینه عملیاتی و اجرایی نشده است.
انتهای پیام/62001/ک40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها