امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6946
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۹
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، عبدالله گنجی در جمع پاسداران و بسیجیان این استان اظهار داشت: جریان انحرافی با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، عبدالله گنجی در جمع پاسداران و بسیجیان این استان اظهار داشت: جریان انحرافی با بیان مطالبی خارج از منابع شیعه که مورد تأیید مراجع هم نیست، در عقاید و باورهای دینی مردم تشکیک ایجاد می‌کند.

گنجی با بیان اینکه مولدان این اندیشه، شاگردی بزرگان شیعه را نکرده‌اند، افزود: این گونه جملات از تریبون ملی کشور نیز مطرح می‌شود.

وی باستان‌گرایی و ایران‌گرایی در مقابل اسلام‌گرایی را از ابعاد این انحراف دانست و ادامه داد: در طول تاریخ، معمولاً کسانی که با مبدأ بودن تاریخ هجری مشکل داشتند و هویت اسلامی و ایرانی را در تعارض با یکدیگر می‌دیدند، به دنبال طرح این گونه مسائل بوده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه امروز افتخارات ایران باستان مطرح است و نه گفتمان آن، اذعان کرد: گفتمان و اندیشه در یک منطقه جغرافیایی مانند ایران محصور نیست و به مکتب و آیین مربوط می‌شود.

گنجی با اشاره به اینکه مکتب ما با ایران باستان مشکل ندارد، خاطرنشان کرد: گفتمان ما به عنوان ایرانی مسلمان، اسلام است و عشق به ایران اسلامی هم از دینداری و اسلام نشأت می‌گیرد.

وی تکریم بیش از حد کوروش و مدح آن، توجه ویژه به نوروز، تمرکز بر فردوسی از شاعران ایران، اصرار بر مکتب ایران و جوهر اندیشه ایرانی را از مصادیق باستان‌گرایی و ایران‌گرایی در جریان انحرافی برشمرد.

جانشین رئیس بسیج دانشجویی به انسان‌گرایی شرقی، مهدویت فرا انتظار، پلواریزم حقانیت و پیش‌گویی مستمر به عنوان بخش دیگری از ابعاد این جریان انحرافی اشاره کرد.

گنجی با اشاره به اینکه در انسان‌گرایی شرقی، انسان با خداوند مرزی ندارد، عنوان کرد: در این نگرش برای رسیدن به حقانیت، پذیرش اسلام ضرورتی ندارد و این همان انحرافی است که به طور واضح به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/2667/ع40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها