امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69491
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری تاکید کردند که در پاکسازی مناطق مختلف شهر یبرود که روز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری تاکید کردند که در پاکسازی مناطق مختلف شهر یبرود که روز گذشته به دست نیروهای ارتش سوریه آزاد شد و در بازرسی از مقرها و اتاق‌های عملیاتی گروه‌های مسلح به نقشه تونل‌هایی دست یافتند که نیروهای ارتش سوریه پیش از ورود به شهر آنها را هدف قرار داده و منهدم کرده بودند.

این منابع میدانی سوری با اشاره به اینکه انهدام این تونل‌ها و تسلط بر آنها کمک بسیاری به پایان دادن به نبرد یبرود در مدت 3 روز کرد، خاطر نشان کردند: نقشه تونل‌های به دست آمده در یبرود مشابهت بسیاری با تونل‌هایی دارد که پیشتر گروه‌های مسلح در القصیر احداث کرده بودند.

همچنین اطلاعات به دست آمده از این تونل‌ها نشان می‌دهد که عمق برخی از آنها به 90 متر می‌رسد و سراسر یبرود را در بر می‌گیرد و به راه‌های منتهی به شهر رنکوس متصل می‌شود که بسیاری از تروریست‌ها و سرکردگان آنها برای فرار از شهر از آنها استفاده کردند.

اما در خصوص عملیات آتی ارتش سوریه منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که آزاد سازی شهرک «فلیطه» هم اکنون در راس اولویت‌های ارتش سوریه پس از آزاد سازی یبرود و برافراشتن پرچم سوریه در میدان اصلی آن است.

این منابع خاطر نشان می‌کنند: بخشی از تروریست‌های یبرود که از این شهر فرار کرده‌اند، راهی فلیطه شده‌اند تا به کمک گروه‌های تروریستی مستقر در این شهر بشتابند، در حالی‌که سرنوشت فلیطه از هم اکنون رقم خورده و پیروزی ارتش سوریه در آن حتمی است.

این منابع میدانی تاکید می‌کنند که فلیطه و رنکوس آخرین پایگاه‌های گروه‌های مسلح در منطقه القلمون به شمار می‌آیند که با آزاد سازی آنها منطقه قلمون به طور کامل از عناصر مسلح پاکسازی خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار