امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69522
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۶
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان با تاکید بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان با تاکید بر برگزاری تمام جلسه‌ها پس از ساعت اداری اظهار کرد: مدیران پس از ساعت اداری با فراغت بیشتری می‌توانند در جلسه‌ها حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: حضور مدیران در اداره‌ها موجب می‌شود ارباب رجوع سرگردان نشود و این امر در سال 93 تداوم دارد.

نجفی در ادامه گیلان را جزو 18 استان مرزی کشور عنوان کرد و افزود: مشکلاتی در بخش قاچاق کالا داریم و با نظارت و ساماندهی می‌توان این مسائل را برطرف کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه اقتصاد آزاد و عرضه و تقاضا باید براساس مشتری‌مداری باشد، تصریح کرد: اقتصاد رقابتی قاچاق کالا را از بین می‌برد.

وی به نشان‌های شناخته شده تجاری در دنیا اشاره کرد و گفت: نشان‌های تجاری در استفاده مردم از کالا تاثیرگذار است.

نجفی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی خودباوری، رشد و بالندگی اقتصاد داخلی کشور را به همراه دارد.

استاندار گیلان بر اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی با رویکرد اجرایی و عملیاتی در سال 93 تاکید کرد و یادآور شد: مشتری به‌دنبال کالای مرغوب است و با تولید کالای مناسب نباید نگران واردات کالای نامرغوب باشیم.

وی با بیان اینکه زمینه‌ای باید فراهم شود تا کالای قاچاق مقرون به‌صرفه نباشد، اظهار کرد: اقتصاد پویا ظرفیتی برای ارتقای کیفیت کالا است.

نجفی خواستار استفاده از قابلیت‌های گیلان در تولید کالا شد و خاطرنشان کرد: فضای همدلی در گیلان ایجاد شده است.

*اشتغال موضوع اصلی گیلان است

استاندار گیلان اشتغال را موضوع اصلی استان دانست و بیان کرد: ایجاد اشتغال نباید در برنامه‌ریزی‌ها فراموش شود.

وی به ورود کالای همراه مسافر در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و افزود: ابتدا موافق ورود کالای همراه مسافر در گیلان نبودم اما این موضوع فرصتی برای استان است.

نجفی با بیان اینکه مردم گیلان باید از کالای ارزان استفاده کنند، تصریح کرد: کالای همراه مسافر در مرحله نخست تعداد 20 هزار اشتغالزایی در استان ایجاد می‌کند.

*بازارچه مرزی آستارا راه‌اندازی شود

استاندار گیلان خواستار راه‌اندازی بازارچه مرزی آستارا شد و اظهار کرد: دکه‌های موجود در بازار آستارا زیبنده مردم گیلان و این شهر نیست.

وی از ابلاغ تفویض اختیار شورای عالی امنیت ملی به استانداران مرزی در روز گذشته خبر داد و بیان کرد: اختیارهای قانونی ارتباط با همتایان استانی کشورهای همجوار به استانداران تفویض شده است و در گذشته این امر نیازمند مکاتبه و اجازه از مرکز بود.

نجفی تعیین حریم امنیتی مرز را مهم برشمرد و یادآور شد: فعالیت‌ها باید با رویکرد اقتصاد گیلان انجام شود و این امر از مسیر قانون‌مداری تحقق پیدا می‌کند.

استاندار گیلان دریا را فرصت استثنایی برای تمام کشورها خواند و اظهار کرد: 66 درصد جمعیت دنیا در حاشیه دریاها زندگی می‌کنند.

وی بر استفاده از فرصت دریا، مرز، بنادر و منطقه آزاد در گیلان تاکید کرد و افزود: قابلیت‌های گیلان در ایجاد اشتغال باید به‌کارگیری شود.

نجفی به رویکرد کسب و کار گیلان در سال 93 اشاره کرد و گفت: تعریف فضای کسب و کار استان باید غیر از قاچاق باشد.
انتهای پیام/84001/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار