امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69560
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
مهدی رشیدی، عضو شورای مرکزی جامعه جوانان متحد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

مهدی رشیدی، عضو شورای مرکزی جامعه جوانان متحد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات و موضع گیری‌های مقامات غربی درباره نقض حقوق بشر در ایران اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری با پیش‌بینی خود فرمودند به مذاکرات خوشبین نیستیم، صحت فرمایشات ایشان زودتر از آنچه که پیش بینی فرمودند بر همگان ثابت شد.

رشیدی ادامه داد: اکنون آنچه که در واقعیت اتفاق افتاده است، عدم علاقمندی مذاکره‌کنندگان از فرصت اعطایی ایران برای مذاکره و حل موانع موجود میان دو طرف حکایت دارد و لابی صهیونیسم نیز تمام توان خود را برای بر هم زدن مذاکرات در پیش گرفته است.

وی افزود: در هر صورت با تصویب اتحادیه اروپا مبنی بر ابقاء تحریم‌ها و تشدید تحریم‌های جدید، عملا غرب از توافقات ژنو گام فراتر گذاشته و سیاست چماق و هویج را برای تحریک و فشار بر ایران در نظر گرفته است.

عضو جامعه جوانان متحد اسلامی با بیان اینکه ایران نیز با حسن نیت و بها دادن به مذاکرات حتی از دخالت‌های بیجای دبیر کل سازمان ملل درباره حمایت از سران فتنه و دیدار خانم اشتون با حامیان فتنه چشم پوشاند، گفت: غرب این مسئله را بنا بر ضعف داخلی ایران قرار داد، اما اکنون نیاز است که ایران با اتخاذ تدابیر منطقی و صریح از منافع ملی خود دفاع کند.

رشیدی اظهار داشت: با توجه به اینکه جزئیات مذاکرات در اختیار ما قرار نگرفته لذا پیشنهاد می‌شود وزارت امور خارجه نامه اعتراضی خطاب به سازمان ملل تهیه کند و رونوشتی از آن را جهت اتمام حجت در اختیار 1+5 قرار دهد.

وی پیشنهاد داد: بهتر است وزارت خارجه دیدارهای خود را پیرامون بخش‌های توافق ژنو به مدت معینی البته بسته به شرایط به تعویق بیاندازد.

عضو جامعه جوانان تصریح کرد: وزارت خارجه می تواند جلسات کارشناسی توافق ژنو را از سطح وزیر به سطح معاون وزیر تقلیل دهد تا بلکه اینگونه رفتارهای حداقلی، غرب را متوجه سیاست‌های نادرست خود گردانده و در عین حال به آنها فرصت دهد تا سیاست‌های خود را که علیه منافع ملی ایران تنظیم شده است اصلاح کند.

رشیدی در پایان تاکید‌کرد: شایسته است دوایر حقوقی احزاب رسمی کشور نیز گرد هم آمده و با توجه به مسائل پیش آمده در سیاست بین‌الملل، شکایتی را علیه اتحادیه اروپا تنظیم و به دادگاه لاهه ارائه کند، گرچه می‌دانیم اینگونه شکایت‌ها هیچگونه تأثیری در روند سیاست‌های بین‌المللی ندارد اما نماد اعتراضات داخلی ایران علیه منفعت طلبی‌های غرب خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها