امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69563
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: در اجرای تبصره 3 ...

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: در اجرای تبصره 3 ماده 9 قانون تسهیلات استخدامی اجتماعی جانبازان مصوب 31/3/1374 ابهامی وجود داشت که گاه بعضی دستگاه‌ها آن را رعایت می‌کردند و گاه تفسیر از قانون به شکلی بود که می‌توانستند آن را اجرا نکنند.

وی اضافه کرد: بحث کلی این است که جانبازانی که در پست مدیریتی یا سایر عناوین شغلی که بالاتر از شرایط شغل احرازی آنان است، خدمت کردند زمانی که از آن سمت کنار می‌روند حقوق و مزایای آنها به چه شکل خواهد بود و یا سازمان و محلی که جانباز در آن خدمت کرده بود وظیفه ایجاد پست همتراز را برای وی خواهد داشت یا خیر.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در گذشته معاونت حقوقی ریاست جمهوری تائید کرده بود که باید پست سازمانی همتراز همان شغلی که فرد جانباز در آن خدمت کرده بود ایجاد شود اما همانطور که عنوان شد چون تفسیر از قانون متفاوت بود گاهی این موضوع اجرا نمی‌شد.

طلا ادامه داد: همچنین با توجه به تغییر دولت و عدم استفاده از برخی جانبازان در پست‌های مدیریتی توسط دولت جدید بنده طرح استفساریه این موضوع را عنوان کردم که خوشبختانه با 67 درصد آرا به تصویب نمایندگان مردم رسید.

وی افزود: با توجه به تصویب این طرح از این پس تمامی دستگاه‌ها مکلف خواهند بود پست سازمانی با نام ستاره‌دار و همتراز همان شغلی که فرد جانباز در آن خدمت کرده، ایجاد شود و ایجاد پست همتراز برای ماموران با دستگاه متبوع اصلی مستخدم است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: البته دولت با این امر مخالف بود و آن را مخالف با اصول 73 و 75 قانون اساسی مبنی بر توسعه تشکیلات و داشتن بار مالی می‌دانست اما این در حالی است که این قانون در حال اجراست و گاهی اوقات به دلیل آنچه ابهام در قانون عنوان می‌شود، اجرا نمی‌شود و معنای توسعه دولت را نخواهد داشت. بلکه حقوق بر زمین مانده برخی جانبازان به آنان خواهد رسید. همچنین بار مالی این قانون در دستگاه‌ها در نظر گرفته شده و این طرح هزینه دولت را بالا نمی‌برد.

طلا اظهار داشت: این طرح ناظر بر افزایش حقوق و مزایا نیست بلکه ناظر بر جلوگیری از کاهش حقوق و مزایای جانبازان است. امیدواریم با حل این ابهام از قانون مربوط به جانبازان بخشی از مشکلات این عزیزان در احقاق حقوق قانونی‌شان مرتفع شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار