امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69567
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سراج‌الدین اصل‌ اف وزیر امور ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سراج‌الدین اصل‌ اف وزیر امور خارجه تاجیکستان که روز گذشته صورت گرفت، با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت اظهار داشت: ایران و تاجیکستان از ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوانی برای همکاری و تعامل نزدیک برخوردارند که بهره‌گیری از آنها می‌تواند به نفع دو کشور باشد.

وی با تأکید بر حمایت مجلس از توسعه ارتباطات دو کشور، به بیان پیشرفت‌های فناوری، اقتصادی و صنعت کشورمان پرداخت و تصریح کرد: شرکت‌های ایرانی علاقمند به صدور خدمات فنی مهندسی و ایجاد زیرساخت‌های عمرانی در تاجیکستان هستند.

لاریجانی افزود: حل پاره‌ای مشکلات جزئی می‌تواند روند حضور سازنده و مفید شرکت‌های ایرانی در تاجیکستان را تسریع کرده و به پیشرفت و توسعه این کشور کمک شایانی کند.

سراج‌الدین اصل‌اف وزیر امور خارجه تاجیکستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران از نقش و جایگاه مهمی در سیاست خارجی تاجیکستان برخوردار است.

وی با ارائه گزارشی در خصوص سطح فعلی روابط دو کشور، خواستار بهره‌مندی از تجربیات و توانمندی‌های ایران در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و خدمات فنی مهندسی شد و افزود: دولت تاجیکستان به حل مشکلات شرکت‌های ایرانی در این کشور اهتمام خاصی دارد.

وزیر امور خارجه تاجیکستان، اجرای پروژه‌های عمرانی توسط شرکت‌های ایرانی به ویژه تونل استقلال را برای دوشنبه بسیار مهم دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها