امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69569
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
فاطمه آلیا عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تحریف سخنان ...

فاطمه آلیا عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تحریف سخنان سیداحمد خمینی توسط موسسه حفظ و نشر آثار امام (ره) اظهار داشت: موسسه نشر آثار امام (ره) باید نشردهنده اندیشه‌های والا و انقلابی حضرت امام باشد اما متاسفانه ما با کمال تعجب دیدیم که این موسسه دست به تطهیر نهضت آزادی زد و از سوی دیگر تاریخ را تحریف کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری اقدامات نهضت آزادی در مقابله با حضرت امام، رابطه با آمریکا و تفکرات التقاطی‌شان در برخی از احکام قرآن تصریح کرد: در حال حاضر برخی جریانات با تطهیر این گروه دست به تحریف تاریخ می‌زنند.

وی تاکید کرد: تحریف سخنان امام و وابستگان ایشان از سوی این موسسه از نظر مردم که اقتدار و عزت خود را مدیون حضرت امام می‌دانند قابل گذشت نیست و از این گذشته اقدام اخیر موسسه نشر آثار امام(ره) بخشی از وصیتنامه ایشان را که فرمودند «نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیفتد» پایمال می‌کند.

آلیا با انتقاد از تاخت و تاز به افکار حضرت امام و سیداحمدآقا متذکر شد: حاج‌احمدآقا همان نظرات حضرت امام را انتشار می‌دادند و امام نیز تاکید داشت که نظرات حاج‌احمد مغایر با نظرات ایشان نیست.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه موسسه نشر آثار امام(ره) قبلا هم چنین اقداماتی را انجام داده بود که با اغماض فراموش شد در عین حال گفت: تنظیم و حفظ آثار امام و بیت ایشان امانتی است در دست این گروه اما اگر مردم ببینند آنها نمی‌توانند به خوبی از این موضوع صیانت کنند، تصدی آن را به متولیان امانتدار می‌سپارند.

این فعال سیاسی تحریف سخنان سیداحمدآقا در خصوص نهضت آزادی را دستبرد فکری و فرهنگی موسسه  نشر آثار امام(ره) عنوان کرد و از پیگیری جدی این موضوع در کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان اولویت کاری در سال 93 خبر داد.

وی در پایان یادآور شد: اگر لازم باشد در مرحله بررسی، تذکر و علت‌یابی از متولیان این موسسه نیز برای پاسخگویی در کمیسیون دعوت به عمل می‌آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها