امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69570
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیانیه بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) در دانشگاه‌ها آمده است: این ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیانیه بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) در دانشگاه‌ها آمده است: این بنیاد در خصوص تلاش موسسه به اصطلاح تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) برای سانسور و تحریف اندیشه ایشان اندیشه پاک و تابناک حضرت امام خمینی(ره) آن چنان در قله‌های متعالی قرار دارد که تلاش‌های مذبوحانه دشمنان برای کمرنگ کردن آن از سطح تفکرات و رفتار جوامع اسلامی و مردم ایران همواره با شکست و سرخوردگی مواجه شده است.

کسانی که خط امام و راه آن ابرمرد تاریخ را چون سدی پولادین در برابر افکار منحوس و منحرف خود می‌دانند همواره تلاش دارند که به ای نحو کان بر چهره خورشید خاک بپاشند تا بتوانند برای لحظه‌ای تابش آفتاب پر نور آن را تحت تاثیر قرار بدهند.

جریانی مرموز از همان ابتدای رحلت امام خمینی(ره) تلاش داشت تا برخی از نقاط مهم تاریخ انقلاب را مخدوش کرده و راه را برای نفوذ عناصر منافق و لیبرال در حکومت اسلامی باز کند. این جریان بارها و بارها تلاش کرد تا استناد برخی نامه‌های مهم امام(ره) علیه جریانات اسلام امریکایی را زیر سوال برده و با جعلی خواندن نامه‌های امام و تهمت جعل به مرحوم سید احمد خمینی، تاریخ را تحریف کنند. اما نکته قابل تامل در اینجا است که این بار موسسه به اصطلاح تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، دست به سانسور تاریخ زده و به نوعی راه را برای جریانات لیبرال باز کرده است.

جالب است در زمانی که برخی گروههای سیاسی تلاش دارند جبهه ملی و نهضت آزادی – که یکی‌شان از سوی امام(ره) به عنوان «پدر منافقین» و دیگری، مرتد اعلام شد- را احیا کرده و اسلام امریکایی را ترویج دهند؛ این موسسه با ارائه برخی چراغ‌های سبز با آن ها همکاری می‌کند. اخیرا آقای موسوی بجنوردی، در مصاحبه با سایت وابسته به این موسسه، یکی از بزرگان جبهه ملی را باعث «مد شدن اسلام در دانشگاهها» خوانده بود و امروز نیز نامه مرحوم حاج احمد خمینی درخصوص نهضت آزادی با سانسور این موسسه مواجه می‌شود.

تاکنون سکوت این موسسه در قبال خاطره‌سازی‌های برخی افراد، ارائه قرائت‌های لیبرال از اندیشه امام(ره) در برخی کتب دارای مجوز انتشار از این موسسه و برخی اقدامات دیگر با حمل بر صحت و یا تذکرهای محدود پیروان راستین حضرت امام(ره) مواجه شده است. اما به نظر می‌رسد دوران این سکوت و تذکرهای محدود به سر رسیده باشد. پرونده پر ابهام و مملو از سیاسی بازی این موسسه و تلاش‌های پنهان آن برای میدان دادن به عناصری که در فتنه 88 به میراث امام(ره) - که همان نظام اسلامی است- حمله کردند، لزوم تحقیق و تفحص از این موسسه را بر همگان مبرهن ساخته است.

لازم است موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به سوالات فراوان در خصوص مسائل سیاسی و اقتصادی آن موسسه پاسخگو باشد. چرا که بیم آن می‌رود تا برخی با کاسبی از نام آن امام بزرگوار و سنگر گرفتن پشت این موسسه، به دنبال تامین اهداف و منافع خود باشند.
والسلام علی من اتبع الهدی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار