امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69580
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رییس‌جمهوری عصر امروز (دوشنبه) در دیدارِ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رییس‌جمهوری عصر امروز (دوشنبه) در دیدارِ وزیر امور خارجه بلاروس با اشاره به آمادگی دولت ایران برای ارتقاء سطح روابط با بلاروس در همه حوزه‌ها گفت: جمهوری اسلامی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به بلاروس و همکاری در راستای اتمام پروژه های ناتمام آمادگی دارد.

رییس‌جمهوری همچنین تصریح‌کرد: در حوزه مسائل علمی و دانشگاهی نیز همکاری‌های دو کشور در مسیر خوبی قرار دارد و ما آماده هستیم تا در این بخش نیز روابط خود را با بلاروس گسترش دهیم.

رییس‌جمهوری با اشاره به موضوع هسته‌ای کشورمان خاطرنشان کرد: ما بر حقوق مردم خود برای به دستیابی به فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز پافشاری خواهیم کرد و در زمینه معاهدات بین‌المللی هیچگونه تبعیضی را نمی‌پذیریم.

روابط ایران و بلاروس تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد

وزیر امور خارجه بلاروس ضمن تقدیم پیام کتبی رییس‌جمهوری کشورش به روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برای بلاروس کشوری دوست بوده و ما علاقمند به توسعه و تعمیق روابط با ایران هستیم.

ولادیمیر ماکی افزود: روابط ایران و بلاروس تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد و ایران به عنوان دوستی مطمئن برای رییس جمهوری، دولت و ملت بلاروس محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه بلاروس برنامه‌ریزی برای توسعه پروژه هایی جدید و مشترک در راستای تعمیق و گسترش مناسبات میان ایران و بلاروس را از جمله اهداف سفر خود به ایران بیان کرد و گفت: در جریان این سفر توافق کردیم تا در آینده نمایندگان بخش های خصوصی دو کشور در رابطه با توسعه همکاریهای اقتصادی و صنعتی و رفع مشکلات در مسیر اجرایی شدن برخی پروژه ها با یکدیگر رایزنی نمایند تا تشکیل کمیسیون مشترک همکاری ها میان دو کشور زمینه ساز دیدار رؤسای جمهوری شود.

وی با بیان اینکه جمهوری بلاروس با دقت نظر، مساعی و تلاش ایران برای تفاهم در موضوع هسته ای را رصد می کند، تصریح کرد: ما همواره از ایران حمایت کرده ایم و معتقدیم داشتن فناوری صلح آمیز هسته ای ، حق ایران است و تمام موضوعات مطرح شده در این خصوص بی اساس بوده تا نگذارند ایران به بازیگری تاثیر گذار در عرصه بین المللی تبدیل شده و از فناوری های نوآورانه استفاده کند.

وزیر امور خارجه بلاروس همچنین در این دیدار نظرات کشورش در خصوص تحولات اوکراین و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی آن را تشریح کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها