امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69601
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
آرش رشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: طبق استانداردی که وزارت بهداشت آن را به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌کند ...

آرش رشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: طبق استانداردی که وزارت بهداشت آن را به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌کند بازدیدهای محیطی به ویژه اماکنی که مسافرپذیر هستند مانند هتل‌ها و رستوران‌ها در ایام نوروز افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در کنار آن جزوه‌های آموزشی ویژه مسافران تهیه شده تا نکات بهداشتی را بیشتر توجه کنند.

رشیدیان همچنین به این نکته اشاره کرد که طبق اعلام وزارت بهداشت مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف در رعایت نکات بهداشتی اماکن عمومی با شماره 1490 تماس بگیرند و بر طبق تقسیم‌بندی حوزه دانشگاهی این موضوع برای پیگیری به دانشگاه‌های علوم پزشکی هر منطقه اعلام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به اینکه دیده می‌شود که برخی از اغذیه فروشی‌ها نکات بهداشتی لازم مانند شست و شوی سبزیجات یا ظروف غذا را رعایت نمی‌کنند چه تدبیری برای آن اندیشیده‌اید گفت: 10 هزار واحد بهداشتی در زیرمجموعه این دانشگاه سالانه باید بازدید بهداشتی شوند که در طول سال دو تا چهار بار بازدید از این اماکن انجام می‌شود ولی از طرفی تعداد بازرس‌های ما محدود است و گاهی مجبوریم از نیروهای قراردادی هم کمک بگیریم.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده تخلف در این واحدها متخلفان به دادگاه و تعزیرات معرفی می‌شوند تا برای آنها حکم صادر شود اما مشکل اینجاست که جریمه‌ها در حد چند ده‌هزار تومان است و بازدارنده نیست.

رشیدیان خاطرنشان کرد: بهترین کاری که در دنیا انجام می‌شود و شاید بتوان آن را در ایران اجرا کرد این است که جریمه‌ها را بسیار سنگین در نظر بگیریم تا فرد از نگرانی جریمه شدن نکات بهداشتی را بهتر رعایت کند البته بحث آموزش، حمایت و صدور کارت‌های بهداشتی نیز همواره باید مدنظر قرار گیرد که نیازمند یک سیستم حقوقی، بازدیدهای مکرر و نیروی انسانی مناسب است که ما توانمندی آن را نداریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها