امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69610
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشمی، مدیر روابط عمومی سازمان غذاو دارو گفت: استامینوفن از جمله داروهایی است که ماده اولیه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشمی، مدیر روابط عمومی سازمان غذاو دارو گفت: استامینوفن از جمله داروهایی است که ماده اولیه و محصول نهایی آن سالهاست که به همت دانشمندان توانمند کشور عزیزمان در شرکت های مواد اولیه  داخلی تولید و در کارخانجات داروسازی به اشکال مختلف دارویی مورد نیاز کشور تبدیل می شود.

وی افزود: سیاست های جاری سازمان غذا و دارو که بر گرفته از حمایت از تولید داخل است. مبتنی بر استفاده از اهرم های تعرفه، قیمت گذاری و عدم تخصیص ارز مبادله ای به مواد اولیه ای که مشابه تولید داخل دارند، استوار است.

وی ادامه داد: استامینوفن در سال 1392 به میزان 2060 تن توسط شرکتهای تولید ماده اولیه داخلی تولید و عرضه شده ومیزان 61 تن واردات این محصول در مقایسه با مصرف این ماده در کشور، عدد قابل توجهی نیست.

هاشمی گفت: همین مقدار هم با تعرفه های گمرکی مربوطه و صرفاً با درخواست شرکت تولیدی وارد شده است. بدیهی است سیاستهای در دست اجرای سازمان غذا و دارو، مشوق اصلی تولید کنندگان دارو به مصرف مواد اولیه تولید داخل است و در صورتی که شرکتی بنا به دلایلی تصمیم به واردات ماده اولیه مشابه تولید داخل داشته باشد، از مکانیسم های تشویقی سازمان غذا و دارو بهره مند نمی شود.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو گفت: به دلیل اعمال اهرم های یاد شده از سوی سازمان غذا و دارو، شرکتهایی که اقدام به این نوع واردات می‌کنند هزینه تمام شده تولید خود را بالا می‌برند و این مسئله به صلاح آنها نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها