امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69614
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مازیار حسینی در حاشیه مراسم حفاری آخرین مقطع تونل شمالی شهید حکیم که ظهر امروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مازیار حسینی در حاشیه مراسم حفاری آخرین مقطع تونل شمالی شهید حکیم که ظهر امروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران و احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از نکات خیلی مهم در طراحی این تونل حفظ محیط زیست بوده که ما تقریبا در طول تونل که حفاری آن حدود 3 کیلومتر بوده یک درخت نیز جابجا نشده است.

وی تصریح کرد: تمام دسترسی‌های بین تونل شمالی و جنوبی در تفاصل 200 متر ماشین‌رو است و چون ما از نظر ایمنی دسترسی به سد کرج را به خاطر حفظ محیط زیست نداشتیم دو تونل به عنوان مکمل در بحث‌ ایمنی‌ عمل کردند.

حسینی خاطرنشان کرد: تونل شهید حکیم دارای ویژگی‌های خاص خود است که از آن جمله می‌توان به نوع حفاری و سرعت آن اشاره کرد، ضمن اینکه تونل حکیم مطابق با استانداردهای روز اروپا طراحی شده است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران افزود: اجرای طرح تونل شهید حکیم با دستور شهردار تهران از تیرماه آغاز شد که در طول 8 ماه گذشته دو کیلومتر حفاری تونل به پایان رسیده و این یک رکورد محسوب می‌شود.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران افزود: ایمنی، کیفیت و سرعت در تونل شهید حکیم رعایت شده ضمن اینکه انجام کار در تونل شهید حکیم با سرعت بیشتری نسبت به تونل نیایش صورت گرفته است.

حسینی هدف اصلی از پروژه تونل حکیم را حفظ درختان در محدوده عبور از پارک جنگلی چیتگر و مبانی کلی طرح احداث بزرگراه حکیم در شبکه بزرگراهی شهر تهران عنوان کرد.

وی در پایان گفت:‌ تونل حکیم به طول تقریبی دو کیلومتر شامل تونل اصلی شمالی - تونل اصلی جنوبی - رمز شرقی و رمز غربی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها