امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69616
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
عاطفه رشنویی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در سال‌جاری برای مرمت بنای سرای عجم 700 میلیون ریال اعتبار در اختیار داریم و این ...

عاطفه رشنویی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در سال‌جاری برای مرمت بنای سرای عجم 700 میلیون ریال اعتبار در اختیار داریم و این اعتبار اصلاً مشکل تخصیص و نقدینگی ندارد ولی مالک این سرای تاریخی از ورود پیمانکار و کارشناسان میراث فرهنگی خوزستان جلوگیری می‌کند.

وی افزود: در هفته‌های گذشته کلید این بنا از مالک گرفته شد تا کارشناسان برای تهیه طرح مرمت اضطراری و برآورد، وارد این سرا شوند ولی پس از تجهیز کارگاه توسط پیمانکار و فعالیت 10 روزه در این بنای تاریخی به صورت مشکوکی همه قفل‌های این بنای تاریخی تعویض می‌شود و دیگر امکان ورود به بنای تاریخی سرای عجم را نداریم.

معاون اداره کل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به اینکه تلاش زیادی برای فعال‌سازی این پروژه انجام شده است، تاکید کرد: برای این مهم تلاش زیادی انجام شده است ولی تاکنون نتوانسته‌ایم کاری انجام دهیم و هنوز نتیجه‌ای بدست نیامده است.

رشنویی گفت: این اثر تاریخی دارای ارزش بسیار زیادی در تاریخ معاصر شهر اهواز است و باید حفاظت شود ولی کارگاه مرمت این اثر عملا تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخش‌هایی از ستون‌ها، طاق‌ها و ... این اثر تاریخی شب گذشته توسط مالک این بنای تاریخی تخریب شده است و عملیات تخریب همچنان در این بنای تاریخی ادامه دارد.

انتهای پیام/72006/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها