امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69636
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری صبح امروز و در ادامه مباحث تفسیر قرآن در جمع کارکنان وزارت دادگستری و ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری صبح امروز و در ادامه مباحث تفسیر قرآن در جمع کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، بر لزوم همراهی مردم با دولت در عبور از مشکلات و رسیدن به آرامش و ثبات سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.

وزیر دادگستری اظهار کرد: امسال با دستاوردها، موفقیتها و امتیازات زیادی برای ملت ما همراه بود و کشور توانست ثبات سیاسی و جایگاه بین المللی مناسبی بدست آورد و این دستاوردها با کمترین هزینه و حاشیه و به تعبیر مقام معظم رهبری با حماسه سیاسی اتفاق افتاد.

وی در این باره افزود: انتخابات ریاست جمهوری که با حضور چشمگیر مردم همراه بود و توانست بدون کوچکترین حاشیه ای تمامی سلایق را جلب کند، به نحوی منجر به کاهش و کشمکشهای چند سال گذشته بود و ملت باید با هوشیاری کامل از این حوادث عبور کند و با توجه به هشدارهای آن از حوادث گذشته عبرت بگیرد. اختلاف خواست و طمع دشمنان است و بسیاری از توطئه ها و فتنه ها برای ایجاد اختلاف و تضعیف بنیادهای اجتماعی و استحکام ملی طراحی شده است.

پورمحمدی با بیان این مطلب که خوشبختانه حماسه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری محقق شده و حال انتظار ایشان از دولت جدید، تحقق حماسه اقتصادی است تصریح کرد: ما درگیر مشکلات اقتصادی هستیم و طمع دشمن نیز همواره اقتصادی بوده و هست و وظیفه رفع این مشکلات بر دوش دولت می باشد که تلاش زیادی نیز در این جهت صورت گرفته است.

عضو دولت یازدهم مهمترین اولویت دولت در بحث اقتصاد را مهار تورم و در پی آن کاهش اضطراب در محیط کسب و کار دانست و افزود امیدواریم در پایان اسفندماه در بحث تورم به اعداد 34 و 33 درصد برسیم و در عین حال در پی کنترل نقدینگی نیز هستیم که با ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، خوشبختانه راه هموار شده و باید ضمن پرهیز از عملکردهای شعاری با جدیت به دنبال رفع موانع و مشکلات باشیم.

وزیر دادگستری با بیان این نکته که نظام ما مسایل فراوانی دارد و باید به تمامی این نکات بطور همزمان توجه شود، به تاکید بر مقوله فرهنگ اشاره کرد و گفت: «فرهنگ ما بر مبانی دینی استوار است. دین در گرانبها، سرمایه جاودانی و گنج بی پایان ملت ماست و نباید اجازه دهیم دین و معارف و ارزشهای دینی تضعیف شود».

وی همچنین خاطر نشان کرد: دشمن هرگز از ما غافل نمی شود، چنانکه پس از مذاکره در مورد انرژی هسته ای و تحریمها، اکنون بحث حقوق بشر و مواد مخدر و اعدامها را مطرح کرده که واقعا عجیب و جالب است و حتی در پی تعقیب کنوانسیونی هستند که بر اساس آن مصرف مواد مخدر آزاد شود و اعدام نیز برچیده شود.

پورمحمدی در این باره گفت: «تحلیل من در این موارد  اینست که هرچه پیروزی بیشتری نصیب ملت ما می شود، دشمنان بیشتر در غم و اندوه فرو می روند. خوشبختانه با هدایت رهبری و با توجه به حرکت مومنانه مردم از این ورطه ها و فتنه ها و عقبه ها عبور کرده ایم و دشمنان به خشم امده اند».

وزیر دادگستری از اقدامات اخیر کاترین اشتون در سفر به ایران و انجام دیدارهای وی با برخی افراد انتقاد کرده و اظهار داشت: اگر به دنبال مذاکره و و توفیق در آن هستید چرا به سراغ مخالفین که تحت نفوذ و زیر بلیط خود شما هستند و نیازی به ملاقات با آنها ندارید می روید.

وی گفت: «من فکر می کنم این رفتار منبعث از احساس عقب ماندگی و شکست است و ملت ما باید هوشیار باشد. دشمنان ما در حوادث اخیر از جمله اوکراین نشان دادند که به هیچکس رحم نمی کنند و مثل درندگان در پی تهدید و ارعاب یکدیگر هستند و منطقی جز زور و قلدری بی حساب و کتاب ندارند».

پورمحمدی در پایان با بیان این مطلب که دشمنان بدانند سرمایه کشور ما دین، ملت، نظام و باورها و اعتقاداتمان است تصریح کرد: ما  هرگز با تهدید و اتهام زنی و دروغگویی های آنان  این سرمایه ها را از دست نخواهیم داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها