امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69637
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ابوالقاسم ایرجی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی امروز در نشست خبری که با حضور پاسکال روستانی، مدیرعامل یک شرکت ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ابوالقاسم ایرجی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی امروز در نشست خبری که با حضور پاسکال روستانی، مدیرعامل یک شرکت فرانسوی برگزار شد، اظهار داشت: درصدد هستیم مهرماه سال آینده اکو رالی پاریس - پرسپولیس را برگزار کنیم که 13 مهر این اکو رالی از پاریس آغاز می‌شود و 24 مهر در تخت جمشید پایان می‌یابد.

وی در خصوص مسیر حرکت این اکو رالی گفت: 13 مهر از اشتودگارت پاریس حرکت آغاز می‌شود، 14 مهر از وین، 15 مهر از بلگراد، 16 مهر از بخارست، 17 مهر از استانبول، 19 مهر از نوشهیر - آنکارا، 20 مهر از ارزروم، 21 مهر از تبریز، 22 مهر از تهران و 23 مهر از اصفهان می‌گذرند و در نهایت 24 مر در تخت جمشید (شیراز) این اکو رالی پایان می‌یابد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کل مسافت این اکو رالی را 6600 کیلومتر اعلام و از جمله اهداف برگزاری آن را ارزیابی مصرف سوخت اتومبیل با رانندگی در انواع جاده‌ها، امکان مصرف سوخت کمتر، استفاده درست و مدرنیته جهت مدیریت در مصرف انرژی سوخت‌های فسیلی، بنزینی، گازوئیلی و سوخت‌های هیبریدی، زمینه ایجاد ارتباط فرهنگی بین شرکت‌های فرانسوی و ایرانی، معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور شامل بخش‌های تاریخی، طبیعی، مذهبی، فرهنگی، ورزشی و... عنوان کرد.

ایرجی درباره تمهیداتی که در اطراف محوطه تخت جمشید برای پایان این اکو رالی اندیشیده شده است نیز گفت: هنوز 6 ماه فرصت داریم و بعداً اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسکال روستانی، مدیرعامل شرکت فرانسوی نیز در این نشست گفت: نزدیک 2 سال است که روی موضوع برگزاری این رالی کار می‌شود تا به اجرا برسد.

وی افزود: این برنامه رالی نامیده می‌شود اما رقابت نیست بلکه یک فرآیند جدید است یعنی خودرویی در این رالی برگزیده می‌شود که کمترین مصرف سوخت را داشته باشد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار