امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69664
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هزاران یمنی امروز دوشنبه در حمایت از ارتش سوریه و پیروزی‌های اخیر آن در شهر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هزاران یمنی امروز دوشنبه در حمایت از ارتش سوریه و پیروزی‌های اخیر آن در شهر یبرود و همچنین نظام این کشور در «صنعا»، پایتخت یمن تظاهرات کردند.

تظاهر کنندگان یمنی از سیاست‌های نظام سوریه و اقدامات ارتش کشور در مبارزه با گروه‌های تروریستی مسلح به ویژه گروه‌های تکفیری وهابی که از سوی عربستان سعودی به شدت حمایت می‌شوند، حمایت کردند.

کشور یمن به عنوان یکی از کشورهای همجوار عربستان سعودی به شدت از نبود امنیت و درگیری‌های داخلی و همچنین فعالیت عناصر وابسته به گروه القاعده رنج می‌برد و همواره این عوامل امنیت این کشور را در معرض خطر قرار داده‌اند.

آنچه جای تامل دارد، اینکه یکی از مهمترین عواملی که به ناامنی‌ها در یمن دامن می‌زند، دخالت‌های عربستان سعودی در این کشور، از جمله عناصر وابسته به القاعده است.

عربستان سعودی وجود یمن قدرتمند در جوار خود را خطری برای خود تلقی می‌کند، چون می‌تواند به عنوان یکی از رقبای عربستان وارد معادلات منطقه‌ای شود و بر قدرت و نفوذ عربستان بر کشورهای عربی که داعیه رهبری آنها را دارد، تاثیر منفی بگذارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها