امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69684
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، به نقل از رسانه‌های محلی ولایت هلمند، نیروهای امنیتی افغان با تحویل گرفتن ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، به نقل از رسانه‌های محلی ولایت هلمند، نیروهای امنیتی افغان با تحویل گرفتن پایگاه‌های نظامیان انگلیسی، تامین امنیت کامل این ولایت را نیز به عهده گرفتند.

ولایت هلمند از ناامن‎ترین ولایت‎های افغانستان است که نظامیان انگلیسی پس از ورود به این کشور در سال 2001 میلادی 137 پایگاه نظامی در آن ایجاد کردند.

بر اساس گزارش‎ها، قرار است نظامیان انگلیسی از این تعداد پایگاه تنها 2 پایگاه را در اختیار خود نگهدارند.

به همین دلیل نظامیان انگلیس تمام پایگاه‎های خود را به نیروهای امنیتی افغان واگذار کرده‌اند.

این در حالی است که مقام‎های نظامی انگلیس نیز با تایید این موضوع، واگذاری پایگاه‎های خود به نیروهای امنیتی افغان را گامی برای خروج نظامی از این کشور برشمرده‎اند.

این در حالی است که تمام نظامیان خارجی تا پایان سال 2014 میلادی که کمتر از 10 ماه به آن باقی است، از افغانستان بطور کامل خارج شوند.

چندی پیش نیز نظامیان استرالیایی و کانادایی از افغانستان خارج شدند.

با این حال، مقام‎های نظامیان خارجی بارها تأکید کرده‎اند که بدون حضور آن‎ها در افغانستان نیروهای امنیتی افغان توان مقابله با تروریست‌ها را ندارند.

در حالی که مقام‎های وزارت کشور و رئیس جمهور افغانستان نیز برای همواره با تاکید بر توانایی نیروهای امنیتی افغان، گفته‎اند که این نیروها بخوبی نشان داده‎اند که در مبارزه با تروریسم موفق عمل کرده‌اند.

انتهای پیام/.

 
برچسب ها:
آخرین اخبار