امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69685
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رابرت فورد سفیر سابق آمریکا در دمشق تاکید کرد که هر گونه اقدام آمریکا در مورد بحران سوریه باید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رابرت فورد سفیر سابق آمریکا در دمشق تاکید کرد که هر گونه اقدام آمریکا در مورد بحران سوریه باید با هماهنگی شرکای منطقه‌ای خود صورت بگیرد و در چهارچوب یک حرکت بین‌المللی باشد که آمریکا جزئی از آن است.

رابرت فورد در اولین گفت‌و‌گوی خود از زمان بازنشستگی به روزنامه الشرق الاوسط گفت: آخرین درخواستم از معارضان این است که از القاعده و جبهة النصره دوری کنند.

وی با اشاره به بحران سوریه گفت که هر گونه اقدام آمریکا در مورد بحران سوریه باید با هماهنگی شرکای منطقه‌ای خود صورت بگیرد و در چهارچوب یک حرکت بین‌المللی باشد. 

فورد تصریح کرد: شاید برخی به آمریکا بگویند که چرا این مشکل را حل نمی‌کنید؟ آمریکا به تنهایی نمی‌تواند این مشکل را حل کند و این درسی است که ما باید از تجربه عراق آن را بیاموزیم.

رابرت فورد افزود: در چنین شرایطی و در یک جنگ داخلی که کشورهای مختلف در آن صاحب منافع هستند ما باید در یک چارچوب گسترده کار کنیم و می‌توانیم این تلاش‌ها را هدایت کنیم.

سفیر سابق آمریکا در دمشق تاکید کرد: تا زمانی که اهداف و نتایج مشخصی برای حمله نظامی تعریف نشده باشد بسیار دشوار است واشنگتن به سمت حمله نظامی حرکت کند و این درس دیگری است که از مسئله عراق باید گرفت و باید قبل از اعزام نیرو به سوریه از نتیجه آن آگاه باشیم.

رابرت فورد بعد از 30 سال کار دیپلماسی در سه کشور عراق، لبنان و سوریه سرانجام ماه گذشته بازنشسته شد.

وی بعد از ترور رفیق حریری اولین سفیر آمریکایی بود که در سال 2011 به دمشق باز می‌گشت و وعده داده بود که برای بهبود روابط دمشق-واشنگتن تلاش خواهد کرد. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها