امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69716
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین رویداد میدانی امروز دوشنبه در سوریه را باید در ورود نیروهای ارتش ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین رویداد میدانی امروز دوشنبه در سوریه را باید در ورود نیروهای ارتش سوریه به شهرک استراتژیک «مورک» در استان حماه در مرکز سوریه ملاحظه کرد.

براساس گزارش‌های رسیده یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه ساعاتی پیش از محور جنوب شرقی وارد شهرک «مورک» در ریف شمالی ریف حماه شده و موفق شدند، پس از درگیری‌های شدید و سخت با گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح مستقر در این شهرک تا مرکز این شهرک نفوذ کنند و بر کوی‌ها و مناطق این شهرک تسلط پیدا کنند.

در جریان عملیات ارتش سوریه در شهرک مورک ده‌ها تروریست کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند. عملیات آزاد سازی شهرک مورک از دو روز پیش و پس از آغاز عملیات آزاد سازی شهر یبرود آغاز شد.

نیروهای مسلح و ارتش سوریه هدف از عملیات مورک را بازگشایی مجدد بزرگراه بین المللی حماه – خان شیخون – معره النعمان در ریف ادلب و شکستن محاصره منطقه «خان شیخون» در ریف ادلب بیان شده است.

منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که آزاد سازی این منطقه کم اهمیت‌تر از نبرد یبرود در ریف دمشق نیست، چراکه با تسلط ارتش سوریه بر این منطقه، مقرها و تجمعات گروه‌های تروریستی در مناطق «وادی الضیف» و «الحامدیه» و کارخانه «القرمید» و فرودگاه «حماه» و روستاهای دشت «الغاب» و «مصیاف» در محاصره نیروهای ارتش سوریه قرار می‌گیرند و به این ترتیب به حملات گروه‌های مسلح و مرکز ثقل آنها از این منطقه به مناطق دیگر مرکزی سوریه پایان داده می‌شود.

در واقع باید منطقه مورک را کانون تجمع هزاران تروریست تکفیری و مرکز تجمع و عملیات‌های آنها به مناطق مرکزی سوریه دانست.

پیشتر نیروهای ارتش سوریه موفق شده‌اند، کنترل جبهه‌های شرقی و جنوبی مورک را در دست بگیرند و مرکز مورک هم اکنون زیر آتش سنگین یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه قرار دارد تا راه را برای پیشروی یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه به عمق مورک هموار کنند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها