امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69736
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از اعلام پیروزی ارتش سوریه در یبرود یاس و ناامیدی گروه‌های تروریستی فعال ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از اعلام پیروزی ارتش سوریه در یبرود یاس و ناامیدی گروه‌های تروریستی فعال در جبهه‌های مختلف سوریه از جمله حلب را فراگرفت و بنابر اعلام منابع محلی این موضوع به شکلی ویژه درباره گروه‌های مسلح فعال در حلب قابل ملاحظه بود.

این منابع محلی تاکید می‌کنند، پس از اعلام خبر پیروزی ارتش سوریه در یبرود از ساعت 7 و 30 دقیقه صبح امروز سرکردگان گروه‌های مسلح تروریستی در حلب به تمام نیروهای خود در این شهر و ریف آن دستور آماده باش دادند و این اعلام آماده باش تنها حلب و ریف آن را در برنمی‌گرفت، بلکه شامل گروه‌های مسلح فعال در دو استان رقه در شمال و دیر الزور در شرق سوریه نیز می‌شد.

همچنین در اطلاعیه منتشره از سوی اتاق عملیات گروه‌های تروریستی مسلح سرکردگان این گروه‌ها خواهان ملحق شدن به صفوف یکدیگر و تشکیل جبهه واحد شد بودند تا به این طریق بتوانند ضمن مقابله با ارتش سوریه و شکست دادن آن در جبهه‌های مختلف موازنه قوا در عرصه میدانی سوریه را به خود تغییر دهند.

همچنین از حلب خبر می‌رسد که در واپسین ساعات شب گذشته گروه‌های تروریستی از چندین محور شهر حلب را مورد حمله قرار دادند و تلاش کردند، آتش جنگ در این محورها را شعله‌ور کنند، به همین دلیل درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح روی داد و تا ساعت‌ها صدای شلیک خمپاره و گلوله و موشک و اصابت آنها به مناطق مختلف به گوش می‌رسید.

حملات شب گذشته گروه‌های مسلح به شهر حلب در محورهای زیر صورت گرفت:

1- محور اللیرمون: این حمله از ریف شمالی حلب صورت گرفت وبه طور مشخص دو شهرک «عندان» و «حریتان» را هدف قرار داده بود. در جریان درگیری‌های رخ داده در این محور 11 تروریست به هلاکت رسیدند.

2- محور بستان القصر: درگیری‌ها در این محور در اطراف پایانه مسافربری این منطقه آغاز شد و تا سپیده دم ادامه داشت و نیروهای ارتش سوریه تلاش عناصر مسلح برای نفوذ به دو منطقه «المشارقه» و «الإذاعه» را دفع کردند و ادعای گروه‌های تروریستی مبنی بر تصرف این دو منطقه در حملات شب گذشته فاقد صحت و اعتبار است.

3- محور مسیر خناصر: این محور همچنان در امنیت کامل به سر می‌برد و تلاش عناصر مسلح برای بمبگذاری و منفجر کردن این محور با شکست کامل مواجه شد.

 

ضربات مهلک «النصره» به «داعش» در 24 ساعت گذشته

 

اما از سوی دیگر، درگیری‌های 2 گروه تروریستی «جبهه النصره» و «داعش» در حلب روز گذشته نیز ادامه یافت و طی آن النصره 2 ضربه مهلک را به داعش وارد کرد.

در اولین ضربه النصره اقدام به کشتن «ابو اسامه المغربی»، سرکرده داعش در حلب به همراه 22 نفر از همراهانش در منطقه «تل جیجان» و در مسیر بازگشتش به شهر «الباب» کرد. هلاکت المغربی به دنبال کمینی که النصره برای وی و یارانش نصب کرده بود، رخ داد.

المغربی از جمله اولین تروریست‌هایی به شمار می‌آید که با آغاز بحران سوریه تحت عنوان جهاد وارد سوریه شد و در نبردهای بسیاری در سوریه در مقابل ارتش سوریه مشارکت داشت که مهمترین آنها بدون تردید نبرد فرودگاه نظامی «منغ» بود.

اما در ضربه دوم النصره اقدام به اعدام «ابو اسامة التونسی» یکی دیگر از سرکردگان داعش کرد که منصب قضاوت گروه تروریستی داعش در شهر «الأتارب» را برعهده داشت.

النصره «التونسی» در منطقه «باب الهوى» در ریف شمالی حلب در بازداشت داشت تا اینکه شب گذشته وی را اعدام میدانی کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها