امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69745
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
«فاتح جاموس»، یکی از رهبران معارضان سوری در جریان «راه تغییر مسالمت آمیز» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق ...

«فاتح جاموس»، یکی از رهبران معارضان سوری در جریان «راه تغییر مسالمت آمیز» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که پیشروی‌هایی که ارتش سوریه در یبرود محقق کرد، همانند پیروزی القصیر بسیار مهم است و اما این بدین معنا نیست که بتوان بحران سوریه را از راه‌های نظامی حل کرد.

جاموس تاکید کرد: ارتش سوریه دارای توانمندی‌های بسیاری جهت پیشروی در جبهه‌های مختلف و به دست آوردن پیروزی در طولانی مدت است، اما نظام حاکم باید تغییراتی‌ در سیاست‌ها و مواضع خود ایجاد کند و اجازه حضور دیگر طیف‌ها و جریان‌ها در اداره امور کشور را نیز بدهد.

این معارض سوری افزود: نظام حاکم باید در کنار مردم باشد تا جبهه‌ای مردمی را تشکیل دهیم و این جبهه مردمی است که خواهد توانست گروه‌های تکفیری را از کشور بیرون کند و در این راه وظیفه ما تقویت نقش دولت است.

وی ادامه داد: هم اکنون ارتش با آگاهی و بیداری بسیار عمل می‌کند، اما برای بالا بردن توانمندی آن نیازمند حمایت بیشتر است و این حمایت تنها با تغییر خط مشی و سیاست اداره بحران و مشارکت طرف های ملی داخلی و آغاز تغییر و تحولات دموکراتیک امکان پذیر است.

جاموس تاکید کرد: این یک حقیقت است که جریان‌ اجتماعی بزرگی در سوریه راه خشونت و خونریزی را در پیش گرفت که در گروه‌های تکفیری نمود پیدا می‌کند، اما همین جریان موجب شد تا برخی خطر واقعی این گروه‌ها را دریابند و مصالحه‌ها و آشتی‌های ملی را بپذیرند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار