امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69749
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 94
«محمد انور السادات»، رئیس حزب اصلاح و توسعه مصر و نماینده سابق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره ...

«محمد انور السادات»، رئیس حزب اصلاح و توسعه مصر و نماینده سابق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که می‌بایست در زمینه رابطه با ایران گشایش‌هایی صورت گیرد، چون ایران کشور اسلامی بزرگی است و از جمله بازیگران اصلی منطقه به شمار می‌آید.

به همین دلیل سادات خاطر نشان کرد که نباید ایران را نادیده گرفت و در سیاست‌های آینده مصر باید رابطه با چنین کشور تاثیرگذاری در منطقه مد نظر گرفته شود.

وی قرار دادن هرگونه شرط برای برقراری رابطه با ایران از جمله تغییر نام خیابان خالد اسلامبولی در تهران به نامی دیگر را رد کرد و گفت: قائل شدن چنین شروطی غیر ممکن است، اما با بازگشت روابط دو کشور به شکل عادی آن، طبیعی است که ایران در برخی مواضع خود تجدید نظر کند، از جمله اینکه برای احترام به احساسات مردم مصر آن را تغییر دهد، نه اینکه این تغییر نام را پیش شرط روابط خود قرار دهیم.

سادات تاکید کرد که روابط دو کشور باید بر پایه و اساس مسالمت آمیز و عدم دخالت در امور داخلی دو طرف و احترام به تمامیت ارضی دو کشور استوار باشد و ما در مصر به همه احترام می‌گذاریم، چه شیعه و چه سنی و نمی‌خواهیم بیم و هراس‌های مذهبی و اعتقادی از یک کشور در مصر وجود داشته باشد.

رئیس حزب اصلاح و توسعه مصر درباره روابط مصر با قطر گفت: به نظر می‌رسد، تنش حاکم بر روابط دو طرف با روی کار آمدن دولت منتخب و تلاش‌های کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از بین برود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها