امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6975
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در حاشیه برگزاری هجدهمین مرحله از طرح آفتاب در استان قزوین با اشاره به برکات این طرح اظهار داشت: در سال ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در حاشیه برگزاری هجدهمین مرحله از طرح آفتاب در استان قزوین با اشاره به برکات این طرح اظهار داشت: در سال گذشته طرح اشاره شده از سوی سازمان بهزیستی جهت رفع مشکلات معلولان و مددجویان در کوتاه‌ترین زمان ممکن رقم خورد.

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که در طرح آفتاب به آن توجه ویژه‌ای می‌شود تمرین چرخه مددکاری است که متأسفانه در سالهای اخیر کمتر به این موضوع توجه شده است.

هاشمی بیان داشت: در طرح آفتاب و زمانی که مددجو شرکت می‌کند پرونده آن سه بار توسط مددکاران مرور و بررسی می‌شود که در نهایت مددکار ستاد نیز بر آن صحه خواهد گذاشت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: 25 عنوان برنامه در قالب طرح آفتاب پیش‌بینی شده است که یکی از این برنامه‌ها حضور مسئولان بهزیستی در کنار مددجویان و رفع مشکلات و موانع آنها در استانها و شهرستانهای مختلف است.

وی گفت: در سال گذشته با اجرای 17 مرحله از طرح آفتاب در لیست 12 هزار خانوار در قالب این طرح توانمند شدند که در نهایت آمار خوبی به دست آمد.

هاشمی بیان داشت: در سال جاری نیز بنا داریم طرح آفتاب را بر باقی مانده دیگر استانها انجام دهیم که در همین راستا سازمان بهزیستی از اردیبهشت ماه اجرای طرح را در فاز دوم کلید زده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اجرای طرح آفتاب را یک الگوی مهم و مناسب توصیف کرد و گفت: با این الگو می‌توانیم توانمندسازی را در سازمان بهزیستی نهادینه کنیم چرا که در طرح آفتاب ادبیات جدیدی در مددکاری نوین تعریف شده است.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده از سوی دولت احمدی‌نژاد اشاره کرد و گفت: قبل از دولت نهم ارتباط سازمان بهزیستی حدود 280 میلیارد تومان بود که این رقم در حال حاضر به بیش از یکهزار و 500 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: در سالهای گذشته قبل از دولت نهم و دهم بهزیستی نمی‌توانست توانایی تأمین عصای معلولان را نیز نداریم و این در حالی است که هم اکنون شرایطی پیش آمده است که سازمان بهزیستی توانسته است خدمات خوبی را در حوزه توانبخشی و تأمین وسایل از جمله وینچر برقی، ماشین‌های مناسب‌سازی شده و ... انجام دهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: توجه به موضوع مسکن معلولان و مددجویان موضوع دیگری بوده که در دولت نهم و دهم اتفاق افتاده است به طوری که قبل از دولت نهم تنها هزار واحد مسکونی در اختیار معلولان و مددجویان ساخته شده بود اما در دوره نهم و دهم بیش از یکصدهزار واحد مسکونی ساخته و در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در حوزه اجتماعی نیز در سالهای اخیر اقدامات خوبی انجام شده است که از آن جمله می‌توان به اقدامات انجام شده در مهدهای کودک اشاره کرد به طوری که برای نخستین بار کتاب ویژه مهدهای کودک با محتوای آموزه‌های دینی و معنوی تدوین و در اختیار مهدهای کودک قرار گرفت.

هاشمی خاطرنشان کرد: توجه به اورژانس اجتماعی و تدوین لایحه آن از سوی دولت گام دیگری از سوی سازمان بهزیستی در حوزه اجتماعی بوده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی بیش از 150 نوع فعالیت را در کشور به عهده دارد گفت: این در حالی است که دیگر دستگاه‌ها نیز باید در حوزه اجتماعی با سازمان بهزیستی همکاری و تعامل داشته باشند.

هاشمی اضافه کرد: در سال گذشته سازمان بهزیستی اقدامات حمایتی خوبی را نیز از پرسنل خود در مراکز انجام داد و در نهایت و با تعامل دولت سختی کار شامل پرسنل بهزیستی شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به افزایش 35 درصدی بودجه بهزیستی در سال جاری اشاره کرد: این توجه نشان دهنده حمایت‌های شخص رئیس جمهور و دولت وی از مددجویان و معلولان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها