امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69752
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
یک منبع محلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزار فارس در دمشق تصریح کرد که گروه تروریستی «داعش» پس از آنکه شهرک «مرکده»، در جنوبی‌ترین نقطه ریف حسکه تصرف ...

یک منبع محلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزار فارس در دمشق تصریح کرد که گروه تروریستی «داعش» پس از آنکه شهرک «مرکده»، در جنوبی‌ترین نقطه ریف حسکه تصرف کرد، اکنون تلاش دارد، این منطقه را نقطه مرزی مناطق تحت تصرف خود با مناطق تحت تصرف «جبهه النصره» در دیر الزور در شرق سوریه قرار دهد.

این منبع در ادامه افزود: داعش پس از آنکه موفق به بیرون راندن النصره و «آزادگان شام»‌ و دیگر گروه‌های تروریستی تکفیری از شهر «الشدادی» شد و دایره نفوذ خود را به سمت مناطق «الهول» و «تل حمیس» و «تل براک» در ریف حسکه در نزدیکی مرزهای عراق شد، تلاش دارد، شهر «قامشلی» و ریف آن را تصرف کند، در حالی‌که اکنون بیش از 25 کیلومتری با شهر قامشلی فاصله ندارد.

پس از آن بنابر اظهار این منبع محلی داعش قصد دارد، حرکت خود را به سمت «راس العین» ادامه دهد که در صورت تصرف آن خواهد توانست متصرفات حسکه را به رقه و از آنجا به ریف حلب ملحق کند تا رویای خود جهت تشکیل امارت به اصطلاح اسلامی را در شمال سوریه تشکیل دهد.

وی عقب‌نشینی داعش از ریف لاذقیه را با هدف تحکیم صفوف داعش در خط مقدم و تلاش برای تشکیل گروه‌های مسلح قدرتمندی دانست که بتوانند اهداف فوق الذکر را محقق کنند.

هم اکنون داعش بر بخش‌های گسترده‌ای از نوار مرزی سوریه با عراق در استان حسکه و استان رقه و بخش‌هایی از ریف حلب تسلط دارد.

انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها