امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69775
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات عصر داستان ویراست نهایی رمان «سی‌مرد و ‌سی‌مرغ» نوشته اکبر صحرایی را در نمایشگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات عصر داستان ویراست نهایی رمان «سی‌مرد و ‌سی‌مرغ» نوشته اکبر صحرایی را در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌‌کند.

این کتاب، داستان نوجوانی را در عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر روایت می­کند که با وجود سن و سال کم، با علاقه زیاد و به‌طورداوطلبانه به جبهه می‌رود و با تلاش‌های مکرر آنجا می‌ماند.
 
به گفته نویسنده، نوجوان قهرمان این داستان که در فرم اصلی آن از متون ملی استفاده شده، از یک حرکت شعاری احساسی به شعور و درک خاصی از شرایط می‌رسد.
 
صحرایی در مورد علت انتخاب عنوان کتابش هم می‌گوید: سی‌مرغ هم در شاهنامه و هم در اثر عطار نیشابوری دیده می‌شود که با وجود مشکلات زیاد به قله قاف می‌رسدو در این کتاب، قله قاف همان پیروزی در جبهه جنگ است و منظور از سی مرد، 30 میلیون نفر از رزمندگان و خانوده‌ها و نسل‌اولی‌هایی هستند که برای رسیدن به قله قاف فداکاری کرده‌اند. موضوعی که باید مورد توجه همه جامعه ایرانی قرار بگیرد، درک این است که کسی که داوطلبانه به جنگ رفته، چه انگیزه‌ای داشته است.
 
«سی‌مرد و سی‌مرغ» در 188 صفحه‌ که شامل هفت فصل با برداشت از هفت‌خوان رستم می‌شود به‌زودی از سوی انتشارات عصرداستان وابسته به بنیاد ادبیات داستانی در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار