امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69776
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دریچه»، مجله‌ای تصویری است که هر ماه به بررسی رویدادهای روز در حوزۀ اندیشه و علوم انسانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دریچه»، مجله‌ای تصویری است که هر ماه به بررسی رویدادهای روز در حوزۀ اندیشه و علوم انسانی می‌پردازد.

این برنامه که محصول گروه تولید مؤسسه سیمافکر است، با نگاهی نقادانه و در سه بخش «رویداد»، «گیشه» و «گفت‌وگوی ماه»، به مسائل روز علوم انسانی می‌پردازد.

بخش «رویداد» این شماره به مناظره «ابراهیم فیاض» و «حمید پارسانیا» پرداخته است؛ این مناظره با موضوع «ظرفیت‌های فلسفه اسلامی برای تحول در علوم انسانی» در دانشگاه تهران برگزار شد و با حاشیه‌های خاصی همراه بود. مرگ «استوارت هال»، از صاحب‌نظران مطالعات فرهنگی نیز از موضوع دیگر این بخش است.

«گیشه» نیز مروری گذرا دارد بر مجله‌های بهمن‌ماه؛ گفت‌وگوی مجله «اطلاعات حکمت و معرفت» با «دکتر سیدحسین نصر»، یادداشت شخصی «مهندس بازرگان» در مجله «اندیشه پویا»، پرونده «توسعه» در مجله «سوره اندیشه» و پرونده «سانسور» در مجله «مهرنامه»، از موضوعات این بخش است.

«گفت‌وگوی ماه» این شماره هم شامل گفت‌وگویی اختصاصی با «مسعود فراستی» است؛ فراستی با حضور در استودیوی «دریچه»، به بررسی «جشنواره فیلم فجر» و «وضعیت سینمای ایران» پرداخته است.

علاقه‌مندان می‌توانند هر ماه با مراجعه به سایت ویدیویی «سیمافکر» به نشانی www.simafekr.tv، شمارۀ جدید این برنامه را مشاهده و دریافت کنند.

 
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها