امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69822
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخش سوم همایش فعالان فرهنگی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب (سرچشمه) عصر ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخش سوم همایش فعالان فرهنگی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب (سرچشمه) عصر امروز (دوشنبه 26 اسفند ماه) با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا زائری مدیر مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی ، مجتبی رحماندوست نماینده مجلس شورای اسلامی، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا امیرخانی نویسنده و منتقد ادبی برگزار شد.

*رحماندوست:حوزه فرهنگ یک پیکر است همه نهادها با هم در این راه گام بردارند

در این نشست مجتبی رحماندوست با تأکید بر اینکه دغدغه فرهنگی رهبر انقلاب تشکیل یک جبهه فرهنگی است، بیان داشت: اگر ما مجموعه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و افراد در حوزه فرهنگ را یک پیکر در نظر بگیریم، از جمله موسیقی، شعر، داستان، سینما، حوزه هنری و وزارت ارشاد را به طور جمعی یک پیکر در نظر بگیریم، با یک پیکر 35 ساله‌ای روبرو می‌شویم.

وی افزود: هنگامی که فرهنگ را یک انسان 35 ساله در نظر بگیریم، آن‌گاه نوع نگاه ما به مقوله فرهنگ متفاوت خواهد بود، زیرا در این حالت هر عضوی به کمک عضو معیوب و مریض می‌شتابد، اعضا یکدیگر را تحمل می‌کنند و در صدد ترمیم و کمک به عضو دیگر در می‌آیند.
 

 

رحماندوست با اشاره به اینکه در نگاه پیکری به فرهنگ اجازه مستقل عمل کردن به نهادهای مربوطه داده نمی‌شود، بلکه باید در راستای یک هدف متعالی با یکدیگر فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: در این سیستم تقوای فردی، تقوای تک تک اعضا و تقوای جمعی سبب می‌شود که در حوزه فرهنگ این پیکر جای پایش را جای محکمی بگذارد.

*امیرخانی: نگاه‌های مختلف با دغدغه انقلاب می‌توانند در چتر فرهنگ قرار گیرند

در ادامه امیر رضاخانی نویسنده و منتقد ادبی با تأکید بر اینکه وی مخاطب دغدغه رهبری نیست، تصریح کرد: در این همایش فعالان فرهنگی دیدیم که افراد با سلایق متفاوت در کنار یکدیگر قرار گرفتند و این به نوعی تأیید نگاه‌های متفاوت بود، چرا که با نگاه‌های مخالف همان کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی را در حوزه فرهنگ دارند، می‌توان کارها را پیش برد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها