امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69837
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 53
حمیدرضا شاه آبادی سرپرست جدید انتشارات الهدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ درباره برنامه‌هایش در دوره مدیریتش در انتشارات الهدی گفت: ...

حمیدرضا شاه آبادی سرپرست جدید انتشارات الهدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ درباره برنامه‌هایش در دوره مدیریتش در انتشارات الهدی گفت: عمده ترین فعالیتی که ما ان شاء الله در الهدی خواهیم داشت این است که الهدی را تبدیل کنیم به دورازه ورود اندیشه ایرانی به جهان خارجی .

وی افزود: تلاش بسیار می‌کنیم تا کمک حال ناشران ایرانی باشیم و برای ارائه کتاب‌های خود در خارج از کشور از حرفه‌ای ترین شیوه‌هابرای چاپ و انتشار استفاده کنیم.

شاه آبادی اظهار داشت: حضور موثر در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور و برگزاری برنامه‌های تخصصی و پژوهشی در حاشیه این نمایشگاه‌ها از دیگر برنامه‌های ما است. همچنین فراهم کردن امکانات آموزش برای ناشران ایرانی را در نظر داریم. 

سرپرست انتشارات الهدی گفت: تقویت زبان فارسی در خارج از کشور از راه برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد ارتباط موثر میان نویسندگان و ادبیان کشورهای فارسی زبان از دیگر برنامه‌های ما برای دوره جدید است تا زبان فارسی بیش از گذشته تقویت شود.

وی افزود: انتشار نشریات و کتاب‌های جدید از دیگر برنامه‌هایمان است و تلاش می کنیم در الهدی با تشکیل یک آژانس ادبی کار تبادل کپی رایت کتاب‌های ایرانی با ناشران خارجی را انجام دهیم.

شاه آبادی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای مخاطبان داخلی نیز برنامه‌ای برای نشر کتاب دارید یا خیر اظهار داشت: عمده مخاطبان ما خارجی هستند و تلاش می‌کنیم اندیشه‌های ایرانی را در خارج گسترش دهیم اما ممکن است در مواردی کتاب‌هایی هم برای مخاطبان داخلی منتشر کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها