امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69839
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «نیویورک‌تایمز»، یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید تغییر مسیر هواپیمای گم‌شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «نیویورک‌تایمز»، یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید تغییر مسیر هواپیمای گم‌شده خطوط هوایی مالزی به سمت غرب احتمالا به وسیله سامانه رایانه‌ای هواپیما و توسط شخصی داخل کابین خلبان صورت گرفته که به سیستم‌های هواپیما آشنایی داشته و دستورات لازم را وارد سامانه رایانه‌ای کرده است.
به گفته این مقام آمریکایی، فردی که مسیر هواپیما را تغییر داده، این کار را نه از طریق هدایت دستی بلکه با وارد کردن 7 یا هشت دستور در رایانه‌ای که بین خلبان و دستیار وی قرار دارد، انجام داده است. این رایانه که «سامانه مدیریت پرواز» نام دارد، هواپیما را نقطه به نقطه بر اساس برنامه‌ای که پیش از پرواز برای آن تعریف می‌شود، به طور خودکار هدایت می‌کند. هنوز مشخص نیست که برنامه تغییر مسیر از قبل به هواپیما داده شده بوده یا اینکه در حین پرواز این برنامه تغییر داده شده است.
افشای این موضوع که تغییر مسیر پرواز کوالالامپور به پکن توسط سامانه راهبری خودکار صورت گرفته، ظن پیشین مبنی بر عمدی بودن تغییر مسیر و همچنین احتمال دست داشتن خلبان یا کمک خلبان در این موضوع را تقویت کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها