امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69843
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اصغری‌مهرآبادی امروز در نشست خبری درباره مصوبات و تصمیمات 45 روز اخیر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اصغری‌مهرآبادی امروز در نشست خبری درباره مصوبات و تصمیمات 45 روز اخیر درباره مسکن مهر اظهار داشت: در کل 2 میلیون و 300 هزار واحد قرارداد مسکن مهر منعقد شده است که بیش از 2 میلیون واحد آن اسکلت و سقف به اتمام رسیده است. یک میلیون و 770 هزار واحد سفت‌کاری شده است، یک میلیون و 470 هزار واحد نازک‌کاری شده است و یک میلیون و 130 هزار واحد نیز افتتاح شده است که 700 هزار واحد آن تعدیل شده و 600 هزار واحد فروش اقساطی انجام شده است.

وی ادامه داد: بقیه واحدها صورت وضعیت تفکیکی آنها آماده است.

وی با اشاره به رفع مشکلات مسکن مهر اظهار داشت: درباره بیمه، مالیات، تسهیلات بانکی، کاهش زمان بازپرداخت تسهیلات و خدمات روبنایی و زیربنایی پیگیری‌ها انجام شد.

*تصویب اخذ مالیات برای هر واحد مسکونی حداکثر 300 هزار تومان

وی گفت: از فروردین ماه سال 88، 300 هزار تومان بابت مالیات واحدها مطالبه می‌شد که این رقم در برخی از استان‌ها تا 4 میلیون هم افزایش یافت.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر افزود: در جلسات با رئیس سازمان امور مالیاتی و معاونان وی این موضوع بررسی شد که تعاملاتی نیز در این باره انجام شد.

اصغری‌مهرآبادی گفت:‌به استان‌ها بخشنامه شد که حداکثر 300 هزار تومان بابت واحدها اخذ شود و مالیات بیشتر اخذ شده نیز باید به سازمان‌ها و تعاونی‌ها برگردد.

*بابت هر متر مربع فقط 5200 تومان برای بیمه اخذ می‌شود

وی گفت: کارگروهی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل و مشکلات پروژه‌های تعاونی‌ها به وزیر کار ارجاع شد. ضمن آنکه استان‌ها نیز در این کارگروه‌ها حضور دارند.

وی گفت:‌ با همکاری وزیر تعاون، کار و رفاه متنی به امضا رسید مبنی بر اینکه برای هر متر مربع 5200 تومان بابت بیمه پرداخت شود.

وی گفت: در برخی استان‌ها 7 هزار تومان تا 11 هزار تومان بابت بیمه دریافت می‌شد که این رقم به 5200 تومان رسید.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر بیان کرد: از اردیبهشت ماه سال آینده دور دوم بررسی تعاونی‌ها آغاز می‌شود تا مشخص شود چند درصد تعهدات ما عملیاتی شده است.

*افزایش میزان کل تسهیلات به 50 هزار میلیارد تومان

اصغری‌مهرآبادی گفت: 47 هزار میلیارد تومان تسهیلات داشتیم که 43 هزار و 500 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از این رقم 4 هزار میلیارد تومان برای مسکن روستایی و 400 میلیارد تومان برای مناطق زلزله‌زده و سیل مازندران اختصاص یافت.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت:‌طبق مصوبه اسفندماه 91 پرداخت 2 هزار میلیارد تومان طی توافق شورای پول و اعتبار به 48 هزار میلیارد تومان قبلی اضافه شد و جمع تسهیلات به 50 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

*افزایش مدت بازپرداخت اقساط مسکن مهر به 20 سال

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: مدت زمان بازپرداخت اقساط با پیگیری‌های وزارت راه اصلاح شد و به همان 20 سال با احصاء دوران مشارکت مدنی افزایش یافت.

وی گفت: همچنین پروژه‌هایی بانک مرکزی به دفترخانه سپرده بودند که حدود 1100 میلیارد تومان بود و مشکلاتی داشت که در کمیته اصلی مسکن مهر حل شد و تصمیم گرفتیم باید همه این رقم پرداخت شود. 

*افزایش تسهیلات مسکن مهر به 25 میلیون تومان

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: در کمیته اصلی مسکن مهر افزایش میزان تسهیلات به 25 میلیون تومان بررسی و حل شد. ضمن آنکه مقرر شد مبالغ پرداخت نشده‌های قبلی از محل همین دو هزار میلیارد تومان پرداخت شود.

*درخواست افزایش سقف تسهیلات فردی به 30 میلیون تومان

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر بیان کرد: از بانک مرکزی درخواست افزایش سقف تسهیلات فردی از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان داده‌ایم اما هنوز بانک مرکزی موافقت نکرده است که درخواست می‌کنیم در این باره پیشنهادات خود را ارائه دهد.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: این پول خیلی از مشکلات ما را رفع می‌کند.

اصغری‌مهرآبادی گفت: 2500 میلیارد تومان از ابتدا تاکنون وصول اقساط داشته‌ایم که درخواست داریم این 2500 میلیارد تومان به بانک مسکن اختصاص یابد تا پروژه‌ها زودتر تکمیل شود.

*تعیین قیمت واقعی خدمات زیربنایی تا اردیبهشت ماه

وی بیان کرد: طی برگزاری جلسات با معاون اول رئیس‌جمهور درباره هزینه واقعی مورد نیاز خدمات زیربنایی مسکن مهر کارگروهی تشکیل شد و مقرر شد هزینه‌های واقعی استخراج شود و در اختیار معاون اول رئیس‌جمهور قرار گیرد تا وی آن را در دولت تصویب کند.

وی بیان کرد: امیدوارم تا پایان اردیبهشت ماه قیمت واقعی خدمات زیربنایی مشخص شود.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: از هفته سوم فروردین طی سه هفته هر هفته با 10 استان جلساتی برگزار می‌کنیم تا مشخص شود برای تامین خدمات زیربنایی چه میزان پول لازم داریم.

وی گفت: با امضاء وزیر آموزش و پرورش و وزیر راه و شهرسازی موضوع خدمات روبنایی بررسی می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها