امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69845
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری دولتی قطر، تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر پیام کتبی محمد بن راشد آل مکتوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری دولتی قطر، تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر پیام کتبی محمد بن راشد آل مکتوم نایب رئیس امارات و نخست وزیر این کشور را دریافت کرد. ای اولین پیام از زمان بحران در روابط دو کشور و فراخوانی سفیر امارات از قطر است.

تنش در روابط قطر با عربستان و امارات و بحرین از زمان فراخوانی سفرای این سه کشور از دوحه شدت گرفت. امارات، عربستان و بحرین دولت قطر را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده‌اند که با واکنش شدید قطری‌ها مواجه شده است. اختلاف اساسی بین دوطرف بر سر حمایت از گروه اخوان المسلمین مصر و سیاست‌های یکجانبه قطر خارج از چارچوب شورای همکاری خلیج فارس است. عربستان و بحرین و امارات از حمایت قطر از گروه اخوان المسلمین ناراضی هستند و میانجیگری بین آنها برای حل این مسئله نیز تاکنون راه به جایی نبرده است.

خبرگزاری دولتی قطر صبح امروز سه شنبه نوشت: تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر پیام کتبی برادرش محمد بن راشد آل مکتوم نایب رئیس و نخست وزیر کشور برادر امارات و حاکم دوبی را دریافت کرد.

برپایه این گزارش، این پیام را دوشنبه شب خالد بن محمد العطیه وزیر خارجه قطر در جریان استقبال از احمد شویرب کاردار سفارت امارات در قطر دریافت کرد.

خبرگزاری دولتی قطر به جزئیات بیشتری درباره محتوای این پیام کتبی اشاره ای نکرد.

این اولین پیام از نوع خود از زمان فراخوانی سفرای عربستان و امارات و بحرین از قطر در پنجم ماه مارس جاری به شمار می رود.

سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان امروز تصریح کرد: تا زمانی که قطر به  عنوان مسبب این بحران سیاست خود را اصلاح نکند، نشانه هایی از گشایش در بحران با این کشور وجود نخواهد داشت.

در پی بروز اختلافات گسترده اخیر بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، دیدار مشترک برنامه‌ریزی شده رئیس جمهوری آمریکا با سران این شورا لغو شده است.

این اختلافات همچنین باعث شد که همه نشست‌های شورای همکاری خلیج فارس از دوحه به ریاض منتقل شود. وزیران خارجه شورای همکاری توافق کردند که هرگونه نشست ویژه شورای همکاری یا نهادهای اجرایی وابسته به آن را که قرار بود در دوحه برگزار شود، به دبیرخانه شورای همکاری منتقل کنند.

پیش از این روزنامه "القًبَس" چاپ کویت نیز نوشت که سه کشور عربستان، امارات و بحرین تلاش می کنند که قطر به هیچ اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس دعوت نشود.

القبس افزود: یکی از موارد تحریم قطر، منع پرواز هواپیماهای این کشور بر فراز خاک عربستان، امارت و بحرین خواهد بود که این امر خسارت زیادی به دوحه وارد خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها