امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69850
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اصغری مهرآبادی امروز در نشست خبری اظهار داشت: از محل منابع وزارت راه، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اصغری مهرآبادی امروز در نشست خبری اظهار داشت: از محل منابع وزارت راه، شرکت‌های وابسته، سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید تا به امروز احداث 282 باب مدرسه آغاز شده است که 50 باب از این رقم به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: همچنین 70 باب مسجد به اتمام رسیده است.

قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: طی هماهنگی با وزیر راه و شهرسازی مقرر شد شورای تأمین مسکن استان‌ها فعال باشد؛ در این جلسات نیاز استان‌ها بررسی می‌شود و در خدمات روبنایی مشکلات آماده‌سازی رفع خواهد شد، ضمن آنکه حضور در جلسات استان‌ها استمرار خواهد یافت.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه 80 درصد مشکلات ما در 14 استان است گفت: از سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید، برنامه سال 93 را اخذ کرده‌ایم.

وی بیان کرد: در صورت همکاری همه ارگان‌ها، در بقیه استان‌ها تا سال 93 از نظر ساخت پیشرفت مطلوبی خواهیم داشت.
 

*پیگیری تخلفات تعاونی‌های متخلف

قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: در جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصمیم گرفتیم اعضای تعاونی‌ها سهم خود را به موقع پرداخت کنند و هر کس پرداخت منظم‌تری داشت ارائه واحدها از بلوک‌های ابتدایی به آنها انجام شود.

وی گفت: همچنین مقرر شد دو اخطار 15 روزه به اعضایی که سهم خود را پرداخت نکرده‌اند داده شود.

وی بیان کرد: همچنین تعاونی‌های دارای اختلاف مالی حسابرسی می‌شوند و آنهایی که با ما همکاری نکنند، طبق بند 17 ماده 66 در مورد آنها اتخاذ تصمیم می‌شود.
 

*منتظر پایان بررسی‌های وزیر راه در مورد نقل و انتقالات مسکن مهر هستیم

قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر درباره خرید و فروش اعیانی مسکن مهر گفت: از نظر قانونی و قوانین ساماندهی، هیچ منعی برای خرید و فروش اعیانی مسکن مهر نداریم و در این حوزه متنی تهیه شده است که تنها شرط برای خرید و فروش نداشتن بدهی معوق بانکی است.

اصغری مهرآبادی افزود: یعنی اگر انتقال‌دهنده‌ای بدهی معوق به بانک نداشته باشد، می‌تواند واحد خود را در بخش اعیانی به فروش برساند.

قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: در این باره تصمیماتی اتخاذ شده و برای تأیید به دفتر وزیر راه و شهرسازی ارسال کرده‌ایم.

قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر افزود: وزیر راه این موضوع را با مشاوران مالی خود مطرح کرده است و این موضوع در حال بررسی توسط تیم مشخص مشاور مالی وزیر راه است و در این باره منتظر تأیید وزیر هستیم.

وی گفت: طبق شروط قبلی، آنهایی که دفترچه فروش اقساطی دارند می‌توانند واحد خود را بفروشند.

وی بیان کرد: اگر پروژه‌ پیش‌فروش شده، بلوک، طبقه و واحد مشخص شده باشد و سفت‌کاری نیز به اتمام رسیده باشد، با اطلاع وزارت راه، فروش اشکالی ندارد.

قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر با بیان اینکه فروش امتیاز مسکن مهر تخلف است، گفت: آنهایی که فروش اقساطی انجام داده‌اند، منعی برای فروش ندارند.
 

*ارائه 5 میلیون تومان تسهیلات جعاله به خودمالکان

اصغری مهرآبادی با اشاره به بررسی تسهیلات خودمالکی در کمیته مسکن مهر و بانک مسکن بیان کرد: به منظور اینکه مالکان بتوانند سریع پروژه خود را اجرا کنند، تصمیم گرفتیم علاوه بر تسهیلات بانکی، مبلغ 5 میلیون تومان در قالب جعاله در اختیار آنها قرار دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها