امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69862
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار قضایی انتظامی فارس، سردار مؤیدی در ارائه گزارش مربوط به پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال 92 اظهارداشت: در پنجاه و هفتمین نشست مواد ...

به گزارش خبرنگار قضایی انتظامی فارس، سردار مؤیدی در ارائه گزارش مربوط به پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال 92 اظهارداشت: در پنجاه و هفتمین نشست مواد مخدر در وین با حساسیت ویژه‌ای به دلیل نوع مقاماتی که در آن شرکت کرده بودند برگزار شد و جمهوری اسلامی ایران در این نشست حضور موثر و بسیار مفیدی داشت و تلاش کشورمان در حوزه دیپلماسی نفس‌گیر و موفق بود و توانستیم با صلابت در بیانیه نهایی خواسته‌های نظام را جای دهیم و به خواسته‌های برخی کشورها که با شیطنت می‌خواستند مصرف برخی مواد مخدر را قانونی کنند را نقش بر آب کنیم.

وی افزود: با رایزنی و تلاش موثر دیپلمات‌های ایران، خدا را شکر در جمع‌بندی و در بیانیه نهایی دست رد به سینه کسانی که شیطنت می‌کردند زده شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: بنده به نمایندگی از 300 هزار نفر نیروی پلیس در عرصه مواد مخدر از تلاش خوب حوزه دیپلماسی تشکر می‌کنم، این حمایت‌ها ما را نسبت به مسئولیت‌هایمان جدی‌تر خواهد کرد.

وی درباره دستاوردهای بزرگ این نشست، گفت: بزرگترین دستاورد، دفاع هوشمندانه دیپلمات‌های ما در راستای مقابله با کسانی که می‌خواستند در این بیانیه مبارزه با مواد مخدر را رنگ و بویی سیاسی بدهند، بود.

مؤیدی ادامه داد: با عکس‌العمل به موقع کشورهای منطقه به رهبری ایران و با تاکید بر آثار مخرب استفاده از مواد مخدر به موضع برخی کشورها که می‌خواستند مصرف برخی مواد را قانونی کنند عکس‌العمل منفی نشان داده شد تا از این اقدام جلوگیری شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در مورد عملکرد 12 ماهه جمهوری اسلامی ایران در بحث مبارزه با مواد مخدر، گفت: 500 تن انواع مواد مخدر در سطح کشور کشف شده که نسبت به سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از این مقدار 650 تن تریاک کشف شده که بیش از 75 درصد در مرز و حاشیه مرز در شرق کشور اتفاق افتاده است.

مؤیدی ادامه داد: ما درگیری با قاچاقچیان را در نقطه صفر مرزی نیز انجام داده‌ایم و امیدواریم در سال آتی به دلیل تقویت فیزیکی، منابع انسانی و تجهیزات، این برنامه را با جدیت ادامه دهیم.

وی از وقوع 120 درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مسلح در سال 92 خبر داد و افزود: قاچاقچیان می‌خواستند محموله‌های خود را به داخل کشور و یا به سمت کشورهای غربی یا آفریقایی انتقال بدهند که به دلیل اشراف اطلاعاتی تا به امروز 80 نفر از قاچاقچیان در درگیری‌ها به هلاکت رسیده‌اند که نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شهدای پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهارداشت: نزدیک 15 نفر از عزیزان و بهترین فرزندان این ملت، جان عزیز خود را از دست دادند که به خانواده‌های این عزیزان و همکاران خودم در نیروی انتظامی تسلیت می‌گویم.

وی ادامه داد: نزدیک 360 آشپزخانه، 9 کارگاه‌های بزرگ مواد صنعتی و لابراتوار متلاشی شده است که نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.

سردار مؤیدی با تاکید به حوزه‌های اجتماعی برای کاهش جرایم مواد مخدر گفت: ما به برخوردهای پلیس تاکید نمی‌کنیم و ماموریتهایمان مبتنی بر کار اجتماعی است و تلاش می‌کنیم از پیوست‌های اجتماعی حداکثر استفاده را داشته باشیم لذا در این راستا 3000 جلسه را با اصناف در جهت ارتقاء سطح آگاهی شهروندان و همراهی مردم در راستای مبارزه با مواد مخدر برای یک میلیون و 500 هزار نفر داشته‌ایم.

وی افزود: انواع بروشور و سی‌دی‌ها به منظور آگاهی بخشیدن مردم توزیع شده است و حضور در رسانه‌های ملی و محلی برای ارائه راهکارهای مبارزه با مواد مخدر برنامه دیگر ما در این حوزه بوده است.

وی با اشاره به برخورد پلیس مبارزه با مواد مخدر با خرده فروشان گفت: براساس رسیدگی به گزارشات شهروندان بیش از 10 هزار طرح در سطح کشور اجرا کرده‌ایم، همکاران ما 7500 محله را شناسایی که از این تعداد بیش از 6500 مورد محله که مبادرت به توزیع مواد مخدر را داشته‌اند، بازرسی کرده‌اند.

وی ادامه داد: 1500 مکان پلمپ شده که برابر قانون، سازمانهای مسئول اجازه نخواهند داد که در این راستا فعالیتشان را شروع کنند.

ورئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از دستگیری 50 هزار خرده فروش خبرداد و افزود: یکی از برنامه‌های ما در راستای برخورد با خرده فروشان است که آن را با قاطعیت دنبال می‌کنیم.

سردار مؤیدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان مواد مخدر در سال 92 گفت: از مجموع 500 تن مواد مخدر کشف‌شده، 395 تن تریاک بوده که 16 درصد افزایش داشته است، حشیش 50 تن را به خود اختصاص داده که افزایش 40 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد، 11.5 تن مرفین نیز کشف شده که عمدتاً به مقصد اروپا ترانزیت می‌شود و اگر از کشور ما خارج شود قطعاً خسارات غیرقابل قبولی برای آن‌ها خواهد داشت که این می‌تواند یکی از فاکتورهای ما برای مبارزه با مواد مخدر باشد.

وی از افزایش 118 درصدی مرفین نسبت به سال گذشته خبرداد و قاچاق هروئین را در سال 93 ،12 تن عنوان کرد.

وی افزود: در قاچاق هروئین شاهد افزایش 70 درصدی نسبت به سال گذشته هستیم که این مواد از منتهی علیه جغرافیای ایران کشف شده است و تلاش می‌کنیم اگر موردی وارد کشور شود و خواهد به سمت کشورهای دیگر رود، آن را متوقف کنیم.

وی ادامه داد: مرزبانان ما در شرق و غرب کشور به وظیفه خود عمل می‌کنند و از مرزها با جدیت حراست می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار