امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69872
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار مؤیدی در ادامه نشست خبری خود درباره امحاء 500 تن مواد مخدر در سال جاری گفت: بخشی از این مواد امحاء شده و بخش ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار مؤیدی در ادامه نشست خبری خود درباره امحاء 500 تن مواد مخدر در سال جاری گفت: بخشی از این مواد امحاء شده و بخش دیگر در سال آینده امحاء می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان تصریح کرد: طبق آمار سازمان ملل در سال 2013 ، 6000 تن تریاک در افغانستان تولید شده است اما اطلاعات ما رقم بالاتری را نشان می‌دهد.

وی افزود: با تلاش همکاران ما در مرز و حاشیه مرز در جهت تغییر مسیر مواد مخدر که اتفاقاً در بیانیه سیاسی قید شده است، مسیر مواد مخدر از خشکی به دریا تغییر یافته که حاکی از موثر بودن ماموریت‌های ناجا و برنامه‌های هدفمند آن است.

وی اذعان داشت: تلاش می‌کنیم دریا هم ناامن شود، البته مسیر دریا گسترده و نیازمند عزم منطقه‌ای و جهانی است.

سردار مؤیدی با اشاره به فعالیت‌های علمی پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: مرکز تحقیقات پلیس مبارزه با مواد مخدر بعنوان یکی از مراکز مهم که دارای کادری متخصص است در عرصه علم توفیقات خوبی را بدست آورده است.

وی افزود: آزمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر تنها مرکز آنالیز مواد مخدر محسوب می‌شود.

وی از رسانه‌ها خواست تا از انتشار اظهارات غیر کارشناسی برخی افراد که روح و روان جامعه را به مخاطره می‌اندازند جلوگیری کنند و تنها مرجع تائید کننده ورود یک نوع مواد مخدر را به کشور آزمایشگاه پلیس مواد مخدر عنوان کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: اظهار نظر از سمت غیر پلیس برای ما قابل قبول نیست، منکر تولید مواد مخدر جدید در دنیا نیستیم و اگر در کشور ما اتفاق جدیدی بیفتد در اسرع وقت به اطلاع مردم می‌رسانیم.

سردار مؤیدی از توقیف یک دستگاه خودروی مازراتی که حامل 30 کیلو شیشه بود، خبرداد و افزود: این خودرو در اختیار مراجع قضایی قرار داده شد، املاک زیادی از بالای شهر نیز در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است.

وی همچنین از دستگیری چند قاچاقچی کوکائین خبرداد و گفت: چند روز پیش محموله کوکائین که از کشورهای جنوب امریکا در حرکت بود با همکاری پلیس امارات این فرد بولیویایی که متأسفانه با تعدادی ایرانی همراه بود، دستگیر شد و 7 کیلو کوکائین از آنها کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر هماهنگی پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه قضایی برای عدم آزادی توزیع کنندگان مواد مخدر در تعطیلات نوروز گفت: مجرمین مواد مخدر که در سطح باند و شبکه فعالیت داشته باشند در ایام نوروز آزاد نخواهند شد، با توجه به سفرهای نوروزی از مردم انتظار می‌رود چنانچه در تفرج‌گاه‌ها افرادی را دیدند که قصد توزیع مواد مخدر را دارند بلافاصله به پایگاه پلیس گزارش دهند.

سردار مویدی افزود: همچنین در این ایام بروشور‌ها و سی‌دی‌هایی برای مسافران در جهت آگاهی بخشیدن در این زمینه توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: پلیس در تعطیلی نوروز نیز با جرائم اجتماعی بویژه مواد مخدر برخورد خواهد کرد.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس در مورد آمار مواد روان‌گردان در سال 92 اظهار داشت: در سال جاری 3 تن شیشه کشف شده که 35 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره تغییر الگوی مواد مخدر سنتی گفت: تغییر آنچنانی که قابل بیان باشد در این فرایند احساس نمی‌کنیم و اگر تغییری در نحوه مصرف مواد مخدر شود به اطلاع می‌رسانیم، اکثر مصرف کنندگان مواد مخدر در ایران محصول تریاک است.

وی ادامه داد: کشورهایی که از راه دور نسخه‌هایی برای منطقه می‌پیچند اگر مرزشان با کشوری مانند افغانستان یک وجب بود شدت عملشان با قاچاقچیان بیشتر از ایران بود هرچند این کشورها در افغانستان حضور دارند و زمامداران این کشور هستند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ ارزش‌ها و سرمایه اصلی خود یعنی جامعه، تصمیم‌گیری می‌کند و قوانین ما برای خودمان و اتباعمان قابل قبول است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار