امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69890
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 48
امیر خجسته،‌ رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره فراکسیون چاپ، ...

امیر خجسته،‌ رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره فراکسیون چاپ، بیان داشت: این فراکسیون به خاطر تقویت صنعت چاپ ایجاد خواهد شد چراکه این صنعت جزو صنایع مادر بوده و از اهمیت بالایی در جهان و در کشور برخوردار است.

وی اضافه کرد: تاکنون 40 امضاء از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تشکیل فراکسیون صنعت چاپ، بسته‌بندی و نشر کشور جمع‌آوری شده است تا انشاالله بعد از ایام نوروز عملیاتی و اجرایی شود.

خجسته در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مجلس برای به‌روز کردن چاپخانه‌ها چه تدابیری اندیشیده است، ادامه داد: بنده به دوستانمان در اتحادیه چاپخانه‌داران تهران عرض کردم که طرح‌ها و برنامه‌های این صنعت را مشخص و آسیب‌شناسی کنند و اگر نیاز به حمایت مجلس در آن دیده شد، به ما ارائه شود تا از وزرای مربوطه بخواهیم برای این مهم، هماهنگی‌های لازم را داشته باشند.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر که بودجه چاپ در وزارت ارشاد در شأن و منزلت صنعت چاپ نیست آیا نباید طبق اهمیت و ارزش هر موضوعی نسبت به آن به طرح‌ریزی بودجه پرداخت، ادامه داد: در کشور ما آن مجموعه‌ای موفق است که بتوانند بیایند و پیگیری کنند، صنعت چاپ هم با بودجه 2 یا 3 میلیارد نمی‌تواند اثرگذار باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم فراکسیون صنعت چاپ در آینده بتواند با برنامه‌ریزی‌ها و کارهای خوب و با قدرتی که در اتحادیه‌های چاپ صورت می‌گیرد، بتواند این مشکلات اعم از بودجه را مرتفع کند و ما هم قطعاً در مجلس شورای اسلامی از این مهم حمایت می‌کنیم.

وی افزود: معتقدم اعضای صنعت چاپ می‌توانند مشکلات خود را با مسئولان نظیر مسئول مسائل راهبردی کشور در میان بگذارند تا دوستانی که متولی صنعت چاپ هستند، بتوانند مشکلات این صنعت را مرتفع کنند اما لازمه هر یک از طرح‌ها توجیه دقیق و روشن است تا کارها و درخواست‌های مربوطه عملیاتی شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها