امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69909
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی دهقان امروز در نشست خبری اظهار داشت: فرودگاه امام خمینی به عنوان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی دهقان امروز در نشست خبری اظهار داشت: فرودگاه امام خمینی به عنوان بزرگترین فرودگاه کشور در حال حاضار نیمی از پروازهای بین‌المللی را در ایران انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: امسال با افزایش 6 درصدی مسافر مواجه بودیم و پیش‌بینی می‌کنیم در طول ایام نوروز حجم زیادی از پرواز‌ها افزایش یابد.

مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: در حال حاضر روزانه میانگین 110 پرواز انجام می‌شود اما در طول ایام نوروز تعداد پروازها به 210 پرواز روزانه افزایش می‌یابد و طبق درخواست شرکت‌های هواپیمایی است.

دهقان با بیان اینکه در ایام نوروز تقاضای سفر زیاد است، بیان کرد:‌ از مدت‌ها قبل شروع به برنامه‌ریزی برای رفع نواقص بودیم.

وی ادامه داد: امسال برای استراحت و پذیرایی از مسافران پروازهای تاخیری در سالن ترانزیت، دو سالن با ظرفیت بیش از 700 متر مربع در سالن‌های ترانزیت راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد:‌ در بخش مربوط به تجهیزات فرودگاهی سیستم پذیرش اتوماسیون مسافری که قبلا مغناطیسی بود به «تودی بارکد» تبدیل شد؛‌ کانتیرها به این بخش مجهز شدند که کمک بزرگی به سرعت‌بخشی در پذیرش مسافر است.

وی بیان کرد:‌ در این سیستم از ایران کارت پرواز برای مسیرهای بعدی مسافر صادر می‌شود تا مسافر در فرودگاه‌های دیگر تا رسیدن به مقصد معطل نشود.

مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: اجرای این پروژه 5 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه داشته است.

وی با اشاره به راه‌اندازی سیستم هواساز در این فرودگاه گفت:‌ این مورد موجب می‌شود بوی مطبوعی در فرودگاه امام خمینی(ره) به مشام برسد.

وی با بیان اینکه 40 شرکت هواپیمایی در فرودگاه امام خمینی(ره)‌ برنامه پروازی دارند، گفت: در طول ایام نوروز این رقم به 46 شرکت افزایش یافته است.

مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: بیش‌‌بینی می‌شود در طول ایام نوروز با افزایش 30 درصدی پرواز‌ها مواجه باشیم

مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: در 11 ماه گذشته 4 میلیون و 550 هزار نفر از این فرودگاه تردد داشتند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 6 درصدی داشته است.

* توصیه‌های مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) به مسافران نوروزی

مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) گفت:‌به مسافران توصیه می‌کنیم قبل از حرکت به سمت فرودگاه حتما مدارک سفر، پاسپورت،‌بلیت و مدارک شناسایی خود را بررسی کنند.

وی ادامه داد: فاصله بین تهران تا فرودگاه امام خمینی(ره) کمی طولانی است، بنابراین مسافران در ایام نوروز به خاطر ترافیک اتوبان‌های تهران - قم و ساوه با برنامه‌ زمان‌بندی مشخص در فرودگاه حاضر شود.

مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) تاکید کرد: مسافران قبل از آمدن به فرودگاه از طریق شعب ملی عوارض خروج از کشور را پرداخت کنند تا در فرودگاه پشت صف‌های طولانی باجه‌های عوارض خروج از کشور معطل نشوند.

دهقان بیان کرد:‌به مسافرها توصیه می‌شود اگر کودکی دارند که به سن قانون رسیده است، قبل از آمدن به فرودگاه با اداره اتباع و گذرنامه هماهنگ کنند، تا مشکلی درباره گذرنامه نداشته باشند.

* راه‌اندازی گیت عبور کرو پروازی

مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار داشت: در راستای کاهش صف پشت گیت‌ها و افزایش ظرفیت گیت، مسیر جدید کروگیت راه‌اندازی شد.

وی بیان کرد: این بخش موجب می‌شود ظرفیت گیت‌ها افزایش یابد و کرو پروازی به راحتی تردد کند.

وی اظهار داشت: ‌مسافران اطمینان حاصل کنند که کارت‌های قدیمی سربازی آنها با کارت‌های جدید جایگزین شده است تا این موضوع موجب بروز مشکل برای آنها در واحد گذرنامه نشود.

وی تاکید کرد: همچنین طی هماهنگی با دفتر پلیس 10+ حتی بارکد پیگیری تعویض کارت پایان خدمت که در واحد گذرنامه ثبت شده باشد، قابل قبول است.

دهقان اظهار داشت: با راه‌اندازی تجهیزات جدید مسافرانی که بار تجاری به همراه نداشته باشند، به راحتی از گیت‌ها عبور می‌کنند و این امر موجب کاهش صف‌های طولانی می‌شود.

انتهای پیام/م  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها