امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69910
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 88
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن هشدار در رابطه با بازگشت شارلاتانیزم مطبوعاتی اعلام کرد:

از انزوای جناح‌ فرهنگی مومن با ترویج تئوری غلط هنرمند ارزشی و غیر ارزشی جلوگیری کنید.
متن کامل این نامه به شرح زیر است:
"وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
جناب آقای جنتی
سلام علیکم
انقلاب کبیر و مردمی اسلامی ، انقلابی بالذاته  فرهنگی است، اثرگذاری و اثرپذیری فرهنگ بر انقلاب اسلامی  فقط محدود به عرصه‌های شعر و هنر و سینما و امثالهم نیست، بلکه فرهنگ یعنی روح الهی حاکم بر این انقلاب و تک‌تک تصمیمات و عملکرد مسئولین و مردم.

از این رو نگاه اندیشه انقلاب اسلامی به فرهنگ یک نگاه راهبردی و وزارت تحت مدیریت شما، باری بس سنگین بر دوش دارد.

وزارت تحت مدیریت جنابعالی آنقدر اهمیت دارد که معمار کبیر انقلاب در وصیت نامه الهی، سیاسی خود بر این مسئله صحه می‌گذارند:"وصیت اینجانب به وزارت ارشاد در همه اعصار خصوصاً عصر حاضر که ویژگی خاصی دارد آن است که برای تبلیغ حق مقابل باطل وارائه چهره حقیقی جمهوری اسلامی کوشش کنند".  آیا این کوشش اکنون در حال انجام است؟
جناب آقای وزیر!

متاسفانه چندی است که شاهد رخنه و نفوذ جریانی زاویه دار با گفتمان انقلاب، در فرهنگ عمومی کشور هستیم که مورد تذکر جدی رهبر انقلاب نیز قرار گرفت.

بیانیه جنابعالی در توجه به منویات رهبری معظم قابل تقدیر است ولی کی قصد عملی کردن این بیانیه را دارید؟!
جناب آقای جنتی

مسائل فرهنگی باید با سعه صدر و اهتمام و دل سوزی عمیق و همراه با خبرگی و کارشناسی رسیدگی شود و این اهتمام باید در مرحله عمل نیز به منسه ظهور برسد.

از آنجایی که رهبری معظم در دیدار با خبرگان مردم نسبت به «تقویت جناح فرهنگی مومن» در کشور تاکید داشتند لذا از شما خواستار توجه بیش از پیش جنابعالی به جوانان مومن و انقلابی هستیم و در یک کلام از شما می‌خواهیم در عرصه فرهنگی کشور خط مشی تعمیق و ترویج انقلاب اسلامی را در پیش گیرید و نگذارید با برخوردهای سطحی و غیر کارشناسی، تئوری‌های غلطی چون «هنرمند ارزشی و غیر ارزشی نداریم!» در جامعه ترویج شود و یا ملاک عمل مسئولین فرهنگی قرار گیرد.

ترجمان «تقویت جناح فرهنگی مومن» خیلی پیچیده نیست، یک مصداقش این است که اگر فعالین فرهنگی در پی برگزاری جشنواره ضد صهیونیستی هستند، وزارت ارشاد جلوی پای آنان سنگ اندازی نکند!
وزیر محترم ارشاد

در این مدت که شما تصدی امر فرهنگ را به عهده داشته‌اید متاسفانه شاهد توهین‌هایی توسط برخی مطبوعات و رسانه‌های مکتوب به مقدسات بوده‌ایم؛ توهین به جایگاه امامت، انکار عصمت حضرت زهرا (س) ، زیر سوال بردن حکم الهی قصاص و ... که همگی یادآور دوران سیاه " اصلاحات آمریکایی" است.

یعنی همان دورانی که برخی مطبوعات پایگاه دشمن بودند و بعضاً هستند.

لذا ما دانشجویان نسبت به بازگشت «شارلاتانیزم مطبوعاتی» در رسانه ها هشدار می‌دهیم.
آقای وزیر!
مسئولین‌ فرهنگی‌ باید عمیق‌ترین‌ و بهترین‌ کارآیی‌ و صائب‌ترین‌ تدبیر را داشته‌ باشند.

درک نادرست، کج سلیقگى و دیرفهمى در مسائل فرهنگى، به بروز ضایعه مهمى منجر خواهد شد که در نتیجه آن، افکار صحیح، میدان عمل پیدا نخواهند کرد.

یکی از این بی ملاحظگی ها «تساهل و تسامح سکولاریستی» در حوزه سینما است، مطابق کدام حکم شرعی بیت‌المال مسلمین برای اسپانسری فیلم‌هایی که مروج ارزش‌های غیر و ضد اسلامی هستند باید هزینه شود؟

مطالبه جدی داریم تا با حساسیت و دقت بیشتری در این مسیر گام بردارید تا وقایع تاسف‌باری همچون حواشی تلخ جشنواره فیلم فجر تکرار نشود.

و در پایان ضمن آرزوی توفیق برای جنابعالی تاکید می‌کنیم ما دانشجویان بسیجی به عنوان قشر روشنفکر مسلمان جامعه از شما مطالبه داریم برای حفظ دستاوردهای فرهنگ اسلامى و انقلابى  از هیچ کوششی دریغ نکنید و نگذارید با ترویج تئوری غلط «فقدان هنرمند ارزشی و غیر ارزشی» جناح فرهنگی مومن به انزوا رود."
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار