امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69921
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور روسیه امروز در پارلمان این کشور حضور یافت و در مورد کریمه سخنرانی کرد. وی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور روسیه امروز در پارلمان این کشور حضور یافت و در مورد کریمه سخنرانی کرد. وی در ابتدای این سخنرانی با اشاره به همه‌پرسی شبه‌جزیره «کریمه» آن را کاملا

قانونی خواند و گفت میزان مشارکت و نتیجه این همه‌پرسی پیامی روشن داد.
وی در ادامه با اشاره به تاریخ و گذشته کریمه، گفت این منطقه همواره جزئی جدایی‌نپذیر از روسیه بوده است. با این حال وی تأکید کرد که در آینده سه زبان برابر در کریمه وجود خواهد داشت، روسی، اوکراینی و تاتاری.
پوتین در ادامه از «نیکیتا خورشچف» رهبر اسبق شوروی که «کریمه» را به اوکراین بخشید انتقاد کرد و گفت نمی‌داند انگیزه او از این کار چه بوده، شاید قصد داشته سرکوبگری خود در اوکراین را جبران کند.
وی با اشاره به عزم روسیه برای ادامه «روابط برادرانه» با اوکراین، گفت مقامات کنونی آن کشور از طریق یک کودتا روی کار آمده‌اند. پوتین در ادامه آمریکا را به استانداردهای دوگانه در قبال اوکراین متهم کرد و گفت زمانی که یک دولت قانونی این کشور سرنگون شد، آمریکا صحبتی از قوانین بین‌المللی نمی‌کرد. رئیس‌جمهور روسیه همچنین گفت از دید آمریکا و اروپا، مردم آلبانی می‌توانند در یک همه‌پرسی اعلام استقلال کنند، اما مردم «کریمه» نمی‌توانند چنین کاری کنند.
پوتین در مورد اتهام مداخله نظامی در «کریمه» هم گفت: «من تاکنون مداخله‌ نظامی‌ای را ندیده‌ام که در آن حتی یک گلوله هم شلیک نشود... آمریکا و اروپا در حمله به عراق و افغانستان قوانین بین‌المللی را نقض کردند، آن‌ها قطعنامه سازمان ملل در مورد لیبی را تحریف کردند.»
وی همچنین گفت کشورهای غربی بارها با رویکردهای دوگانه و ریاکارانه دنیا را فریب داده‌اند و «حالا ما را به اعمال تحریم، تهدید می‌کند.»
پوتین سپس خطاب به مردم اوکراین گفت: «اظهارات کسانی که شما را از روسیه می‌ترسانند، باور نکنید، ما به دنبال چند پاره کردن اوکراین نیستیم. روسیه به تمامیت ارضی اوکراین احترام می‌گذارد.»
وی از تلاش‌ها برای گسترش مرزهای ناتو تا همسایگی روسیه انتقاد کرد و گفت اوکراین از عضویت در ناتو صحبت می‌کند و این بدان معنا بود که به زودی کشتی‌های ناتو در «سواستوپل» مستقر شوند.
پوتین با بیان اینکه غرب از خط قرمزهای روسیه عبور کرده، افزود: «روسیه هیچ‌گاه به دنبال تقابل با غرب نبوده است، اما از منافع خود دفاع می‌کند.»
وی با اشاره به همه‌پرسی صورت گرفته در «کریمه»، گفت نتایج کاملا روشن بود: «مردم کریمه می‌خواهند بخشی از روسیه باشند.»
پوتین در پایان رسما اعلام کرد که طرح الحاق شبه‌جزیره «کریمه» به فدراسیون روسیه را به پارلمان ارائه کرده و از نمایندگان می‌خواهد از این طرح حمایت کنند.

انتهای پیام/ص

برچسب ها:
آخرین اخبار