امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6994
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سانگ و ونگ یوپ سفیر کره جنوبی در تهران صبح امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه با ایرج ...

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سانگ و ونگ یوپ سفیر کره جنوبی در تهران صبح امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه با ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ندیمی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف گفت: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان اقتصادی و صنعتی در جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی وجود دارد که باید با کمک گروههای دوستی پارلمانی و مجالس دو کشور از آنها در جهت گسترش همکاری‌های فیمابین بهره گرفت.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در ادامه توسعه و تعمیق مناسبات سیاسی و فرهنگی را لازم شناخت هرچه بیشتر مردم ایران و کره از یکدیگر دانست و افزود: ارتباطات دیرینه فرهنگی و نزدیک دو ملت بستر مناسبی برای تحکیم و تقویت روابط همه جانبه و دوستانه فیمابین فراهم آورده است.

در ادامه این دیدار سانگ و ونگ پوپ سفیر کره جنوبی در تهران با تأکید بر اهمیت نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در رشد و گسترش مراودات دوجانبه گفت: رفت و آمد مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی جمهوری کره و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند فرصت‌های جدیدی برای توسعه همکاری‌های فیمابین در عرصه‌های مختلف ایجاد کند.

وی در پایان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع دو هیأت پارلمانی از سئول به تهران ابراز امیدواری کرد که سفر این دو هیأت فصل جدیدی در مراودات پارلمانی دو کشور ایجاد کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها