امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69947
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 50
محمد‌حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک و مشاور هاشمی در انتخابات سال 84 درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود ...

محمد‌حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک و مشاور هاشمی در انتخابات سال 84 درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، در واکنش به ادعای هاشمی مبنی بر صورت گرفتن تقلب در انتخابات سال 84 گفت: خوشبختانه در 35 سال گذشته انتخابات به طور  سالم برگزار شده است و مردم به هرکس رای داده‌اند، نام او از صندوق بیرون آمده است به صورتی که در دوران ریاست جمهوری هاشمی که علی‌محمد  بشارتی اصولگرا وزیر کشور بود نام خاتمی، در زمان دولت خاتمی که موسوی لاری اصلاح‌طلب وزیر کشور بود نام احمدی‌نژاد  و در انتخابات اخیر نیز که احمدی‌نژاد بر سرکار بود روحانی انتخاب شد که خود این امر نشان می‌دهد که انتخابات سالم برگزار شده است.

قدیری ‌ابیانه ضمن تکذیب ادعای صورت گرفتن تقلب در سال 84 تصریح کرد: این ادعا که استانداران انتخابات را رها کردند از این جهت درست است که آنان دخالتی در آرای مردم و شمارش نداشتند اما اینکه ادعا شود نتیجه انتخابات غیر از نتیجه آرای عمومی بوده است صحت ندارد و من انتظار نداشتم که آقای هاشمی چنین ادعایی را مطرح کنند.

وی ادامه داد: من آن‌موقع مشاور ایشان بودم و به نفع ایشان هم تبلیغ می‌کردم به این صورت که بر خلاف اعضای ستاد ایشان که دنبال تخریب نامزدها بودند من نامزدهای جریان اصولگرا را هم تایید می‌کردم و می‌گفتم اگر آقای هاشمی کاندیدا نبود من به یکی از همین اصولگرایان رای می‌دادم و نکات مثبتشان را هم می‌گفتم.

مشاور هاشمی در انتخابات سال 84 با انتقاد از عملکرد هاشمی خاطرنشان کرد: راجع به قضیه آن سال هم سال 84 آقای هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و من در آن مصاحبه‌ای که کردم گفتم که یکی از مراکز نظرسنجی که بشدت هم مخالف آقای احمدی‌نژاد بود و طرفدار آقای هاشمی، به من اطلاع داد نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد آقای هاشمی انتخابات را باخته و 7-6 میلیون رای کم دارد و می‌خواست این گزارش را به دست آقای هاشمی برساند. این روز چهارشنبه قبل از انتخابات بود. یعنی سه‌شنبه در سطح گسترده در سراسر کشورنظرسنجی کرده بودند؛ و این را شب چهارشنبه که آخرین مصاحبه تلویزیونی آقای هاشمی بود، به من اطلاع دادند.

قدیری‌ابیانه ادامه داد: من چهارشنبه این گزارش را به دفتر ایشان بردم در حالی که ایشان با اعضای ستادشان جلسه داشتند و برای آخرین مصاحبه‌شان که همان شب بود آماده می‌شدند که مهدی از جلسه آمد بیرون و من به او گفتم یک همچین گزارشی آمده که می‌گوید آقای هاشمی انتخابات را باخته است. این گزارش را به آقای هاشمی بدهید بخواند. مهدی گفت من این گزارش را قبول ندارم بابا برنده است و حاضر نشد این گزارش را به آقای هاشمی بدهیم.

مشاور هاشمی در انتخابات سال 84 اظهارداشت: من نامه‌ای را به آقای هاشمی به همراه ضمیمه کردن گزارش افکارسنجی نوشتم و در آن تاکید کردم که شما انتخابات را باخته‌اید، این نظرسنجی هم علمی است و هم توسط مخالفان آقای احمدی‌نژاد و طرفداران شما تهیه شده و امکان ندارد انتخابات را پیروز شوید بنابراین از برنامه تلویزیونی امشب برای ترمیم قضیه استفاده کنید و زمینه‌سازی کنید برای اینکه این شکست تلخی نباشد چراکه امکان ندارد بتوانید تا آخر امشب چند میلیون رای کسب کنید.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد بنده این است که  نظر سنجی  سال 84 در روزهای نهایی انتخابات که توسط مرکز افکار سنجی آن زمان انجام شده بود منتشر شود که این امکان برای مجلس، سازمان بازرسی، دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌ها مهیاست و آنان می‌توانند  اسناد مربوطه را از این مرکز دریافت کنند چراکه همین که  نتیجه افکار سنجی محرمانه تلقی شده و انتشار عممومی نیافت به این دلیل  بود که نشان می‌داد آقای احمدی نژاد پیروز انتخابات است در حالیکه باید نظرسنجی را منتشر می‌کردند.

قدیری‌ابیانه در پایان با انتقاد از عملکرد مدعیان تقلب در سال 88 اظهارداشت: در نظام جمهوری اسلامی در هیچ سالی در انتخابات ریاست جمهوری تقلب صورت نگرفته است و رای مردم تعیین‌کننده رییس‌جمهور بوده است اما پرسشی که برجای می‌ماند آن است که چرا این مدعیان تقلب در سال 88 که در جلسات خصوصی خود به کذب ادعای خود اعتراف کرده‌اند واقعیت را نمی‌گویند مثلا خاتمی اخیر گفته است که من از ابتدا اعتقادی به تقلب در سال 88 نداشتم اما  اینکه چرا که باوجود آنکه از صحت امر مطلع بودند اما به موسوی تبریک گفتند  پرسشی است که مطمنا وی از دادن به پاسخ به این سوال گریزان است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها