امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69948
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید چیت‌چیان با بیان این مطلب افزود: در طول 4سال دولت یازدهم 30 مگاوات ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید چیت‌چیان با بیان این مطلب افزود: در طول 4سال دولت یازدهم 30 مگاوات نیروگاه شروع به احداث می‌شود که بخشی از 30 هزار مگاوات در دوره 4 ساله یازدهم و بخش دیگری در دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه مقرر شده بود دولت دیگر وارد بحث نیروگاه‌سازی نشود تاکید کرد: قسمت عمده این 30 هزار مگاوات توسط بخش خصوصی احداث می‌شود، بنابراین این احتمال را که اگر از سوی بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه اقبال نشد دولت وارد ساخت نیروگاه شود.

چیت‌چیان گفت: در دو ماه اخیر موفق شدیم 6 واحد نیروگاه بخار به میزان 1000 مگاوات وارد مدار کنیم.

وی افزود : خصوصیات بخش بخار نیروگاه این است که سوخت مصرف نمی‌کند و از بازیافت حرارت برق تولید می‌شود.

وزیر نیرو گفت: از محل بند 19 قانون بودجه امسال 3 هزار و 800 مگاوات قرارداد بیع متقابل برای ساخت نیروگاه‌های گازی با بخش خصوصی امضاء شده است.

وی ادامه داد: برای تشویق سرمایه‌گذاری بیشتر بخش خصوصی از محل همین بند 900 مگاوات نیروگاه تجدید شونده با بخش خصوصی به امضا رسیده است.

وزیر نیرو گفت: از چند ماه گذشته همکاران وزارت نیرو دستورالعمل ویژه‌ای تدوین و آن را به صنایع ابلاغ کردند تا بتوانیم با استقبال بخش صنعت در زمان پیک مصرف برق در تابستان 3 هزار مگاوات از بار شبکه را کاهش دهیم تا خاموشی نداشته باشیم.

چیت‌چیان گفت: در بودجه 93 همانند بخش برق در بخش آب نیز ما اجازه انعقاد قرارداد به میزان 10 میلیارد دلار به روش‌های BOO و BOT داده شد.

وی گفت: در قانون بودجه ردیف خاصی برای احداث و تکمیل مجتمع‌های آب روستایی در نظر گرفته شده است تا با این ردیف اقدام قابل توجهی برای تامین آب آشامیدنی روستاها ایجاد شود.

به گفته وی این ردیف 300 میلیارد تومان است که امید می‌رود به 800 میلیارد تومان افزایش یابد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها