امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69965
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه شب گذشته در مصاحبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه شب گذشته در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیون بی بی سی تاکید کرد که اگر دولت آمریکا و اتحادیه اروپا روسیه را مورد تحریم‌های اقتصادی قرار دهند، این کشور توجه خود را به سمت سایر کشورها معطوف کرده و شرکای جدیدی برای خود پیدا خواهد کرد.

پسکوف با تاکید بر اینکه روسیه هرگز یک جهت گیری را دنبال نکرده و شرکای اقتصادی بسیاری در سراسر جهان دارد، تحریم‌های اقتصادی احتمالی آمریکا و اتحادیه اروپا را اقدامی غیرقابل قبول ارزیابی کرد.

وی افزود: ما خواهان آن هستیم که روابط خوبی با آمریکا و بخصوص اتحادیه اروپا داشته باشیم، چرا که کشورهای اروپایی شریک اصلی اقتصادی و بازرگانی روسیه محسوب می‌شوند. وابستگی اقتصادی متقابل بین اروپا و روسیه حکم می‌کند که روابط خوبی بین دو طرف وجود داشته باشد، ولی در صورت اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، این دیگر انتخاب خود کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از مصاحبه خود با شبکه بی بی سی در رابطه با سرنوشت نظامیان اوکراینی که در منطقه کریمه در حال انجام وظیفه خود هستند اعلام کرد که نظامیان اوکراینی که در کریمه حضور دارند، باید خود انتخاب کنند که آیا می‌خواهند به ارتش روسیه بپیوندند یا ترجیح می‌دهند این منطقه را ترک کرده و به خاک اوکراین بازگردند. آنها در انتخاب خود کاملا آزاد هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها