امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69969
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آخرین روز معاملاتی سال 92 بورس تهران شاخص در میانه معاملات امروز با افزایش ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آخرین روز معاملاتی سال 92 بورس تهران شاخص در میانه معاملات امروز با افزایش 100 واحدی به کانال 79 هزار واحد بازگشت که بیشترین تاثیر افزایشی را شرکت‌های سیمانی، هلدینگ‌های پتروشیمی و نمادهای مخابراتی داشتند.

بنا بر این گزارش، در معاملات امروز شرکت‌های سیمانی با توجه به تعدیل نرخ فروش محصولات خود در سال 93 با برتری تقاضا به کار خود ادامه می‌دهند که در این میان سیمان هگمتان، سیمان تهران، سیمان شرق، سیمان فارس، سیمان سپاهان، سیمان لار سبزوار، سیمان غرب، سیمان غرب آسیا، سیمان ایلام ، سیمان داراب و سیمان کارون بیشترین افزایش قیمت را دارند.

با تاثیر مثبت این شرکت‌ها و افزایش قیمت نمادها، ارزش روز کل بازار نیز از مرز 385 هزار میلیارد تومان فراتر رفته است.

در معاملات امروز شرکت‌های کنتورسازی (پس از بازگشایی)، فنرسازی زر، نیرو محرکه، موتورسازان، تراکتورسازی، محورسازان ایران خودرو و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو ببیشترین کاهش قیمت را دارند.

در فرابورس هم اکثر از نمادها با روند مثبت به کار خود ادامه می‌دهند و به همین ترتیب پتروشیمی مارون پتروشیمی جم پتروشیمی خراسان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و توکاریل بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

به گزارش فارس، همزمان با آخرین روز معاملاتی سال 92 یک شرکت فولاد (فولاد ارفع) پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس برای اولین بار عرضه می‌شود که به دنبال آن بورس تهران نیز شاهد عرضه اولیه گروه صنعتی پاکشو در بازار دوم بورس خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها