امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69972
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، یک مقام دیپلمات نزدیک به مذاکرات هسته‌ای در ژنو به خبرنگار این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، یک مقام دیپلمات نزدیک به مذاکرات هسته‌ای در ژنو به خبرنگار این خبرگزاری گفت که دستیابی به توافق جامع بین ایران و گروه «1+5» (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) تا قبل از تاریخ 20 ژوئیه کاملا واقعی است.

به گفته وی، این مسئله با توجه به چگونگی روند دومین دور مذاکرات طرفین که در ژنو آغاز شده، کاملا قابل پیش بینی است.

این دیپلمات همچنین یادآور شد که دور دیگری از مذاکرات هسته‌ای که روز سه شنبه در سطح مدیران سیاسی کشورهای ایران و گروه 1+5 در ژنو آغاز شده، یک روز قبل از زمان درنظرگرفته شده، به پایان خواهد رسید.

وی گفت: کاملا واضح است که مذاکرات خوب پیش می‌رود و احتمالا رایزنی‌ها تا چهارشنبه شب پایان خواهد یافت. دلیل آن، یکی تمایل مثبت و انگیزه بالای طرفین مذاکره کننده و دیگری نزدیک شدن به 20 ماه مارس است که سال نو در ایران آغاز خواهد شد.

این دیپلمات در خصوص جو حاکم بر مذاکرات یادآور شد که تنش جدی در مذاکرات وجود نداشته، سوء تفاهمی که بین مقامات ایرانی با "کاترین اشتون" در رابطه با دیدار وی با برخی نمایندگان مخالفان در ایران در زمان سفر اخیر وی به تهران پیش آمده بود، پشت سر گذاشته شده و سطح اعتماد و احترام متقابل بر مذاکرات حاکم است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها