امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69991
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۲
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، براساس آیین نامه ماده 218 قانون مالیات های ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، براساس آیین نامه ماده 218 قانون مالیات های مستقیم، سازمان امور مالیاتی کشور می تواند نسبت به توقیف مطالبات بدهکاران مالیاتی نزد اشخاص ثالث اقدام نماید.

بر این اساس بنا به درخواست شرکت مادر تخصصی ملی گاز ایران و شرکت های تابعه به عنوان بدهکاران مالیاتی، لیست بدهکاران عمده گاز بها به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام تا نسبت به وصول مطالبات اقدام نماید که در نهایت با توافق رئیس کل سازمان امور مالیاتی و شرکت ملی گاز ایران، برای 140 بدهکار بزرگ گاز بها توقیف نامه ارسال و منجر به وصول بخش عمده مطالبات گردید.

بنا براین گزارش، مامور وصول مالیات با حکم نمایندگی دادگستری استان ، به منظور دریافت بدهی به شرکت سیمان تجارت مهریز یزد (بدهکار بزرگ شرکت ملی گاز که مبلغ 53 میلیارد ریال بدهی گاز بها دارد و در حکم مودی محسوب می شود) مراجعه و نسبت به توقیف حساب بانکی شرکت مذکور با مانده مبلغ 33 میلیارد ریال اقدام می نماید که با توصیه استاندار وقت مبلغ 13 میلیارد ریال به منظور انجام امور جاری شرکت، رفع توقیف و مبلغ 20 میلیارد ریال بابت بدهی مالیاتی شرکت ملی گاز ایران از محل بدهی گازبها شرکت سیمان تجارت مهریز یزد به حساب خزانه داری کل کشور واریز شده است.

شایان ذکر است شرکت فوق پس از ابلاغ توقیف نامه شکایت خود را قبل از طرح در هیات حل اختلاف مالیاتی تسلیم دیوان عدالت اداری نموده و مرجع مذکور شکایت ایشان را قابل طرح و استماع در دیوان ندانسته و قرار رد شکایت صادر می نماید.

با این وجود با طرح شکایت کیفری بر علیه مامور وصول مالیات، بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان یزد علیرغم بدهی گاز بهای 53 میلیارد ریالی و بدهی مالیاتی این شرکت برای شخص مامور وصول و اجرا مطالبات مالیاتی که نمایندگی رئیس دادگستری استان را نیز داراست اقدام به صدور قرار وثیقه 20 میلیارد ریالی می نماید.

 این گزارش حاکی است با انصراف شرکت مزبور از شکایت خود قرار وثیقه 20 میلیارد ریالی صادره تبدیل به قرار کفالت گردید که دکتر علی عسکری، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، محمد قاسم پناهی قائم مقام سازمان و حسین وکیلی معاون مالیات های مستقیم این سازمان، در دادسرای نیابت تهران حاضر و با پذیرش کفالت حمایت همه جانبه را از مامور مالیاتی به عمل آوردند.

بر اساس این گزارش سازمان امور مالیاتی کشور به منظور احقاق حقوق مردم و بیت المال از هیچ تلاشی دریغ نورزیده و با تمام توان و با استفاده از ظرفیت های قانونی نسبت به وصول مطالبات شرکت گاز و شرکتهای مشابه از بدهکاران این شرکتها ونیز وصول معوقات مالیاتی اقدام می نماید و در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، خود را متعهد به پیگیری جدی مطالبات مالیاتی و حمایت همه جانبه از کارکنان خدوم و دلسوز این سازمان می داند. انتظار می رود که مراجع قضایی، ضمن بررسی مجدد و دقیق پرونده فوق، سازمان امور مالیاتی کشور را در جهت وصول حقوق حقه ملت حمایت نمایند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها