امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70034
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فهرست‌نویسی بخش مهمی از اسناد کمیسیون‌های مجلس شورای ملی در مرکز اسناد کتابخانه ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فهرست‌نویسی بخش مهمی از اسناد کمیسیون‌های مجلس شورای ملی در مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

ندا شهماری مسئول واحد فراهم‌آوری مرکز اسناد، اظهار داشت: تمامی اسناد کمیسیون‌های ادوار دوم تا هفتم مجلس شورای ملی مشتمل بر 117 عدد کارتن فهرست‌نویسی شد.

وی افزود: اسناد کمیسیون‌ها در زمره مجموعه‌های اسناد پارلمانی است که تاکنون هیچ اطلاعاتی از این اسناد به دست نیامده بود و این اسناد علاوه بر اهمیت موضوعی آن، برای تحقیق در کارکرد ادوار مختلف مجلس بسیار با اهمیت است.

شهماری تصریح کرد: اسناد کمیسیون‌ها در برگیرنده اسنادی همچون صورت‌جلسه‌ها و مذاکرات کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون‌های فوق‌العاده مجلس، فهرست اسامی اعضای کمیسیون‌ها و اعضای هیئت رئیسه آنها، راپورت‌های کمیسیون‌ها، عرایض و تلگراف‌های واصله به کمیسیون‌ها، لوایح پیشنهادی دولت، طرح‌های قانونی نمایندگان مجلس، اسناد شعبات شش‌گانه مجلس و فهرست حضور و غیاب نمایندگان در جلسات کمیسیون‌ها و درخواست مرخصی آنهاست.

مسئول واحد فراهم‌آوری مرکز اسناد و کتابخانه مجلس متذکر شد: این اسناد می‌تواند اسناد قابل توجهی برای پژوهشگران عرصه‌های گوناگون و به خصوص علاقه‌مندان حوزه تاریخ پارلمانی باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها